Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2021, 11:00

Mod GTA Underground zniknie po 6 latach przez „rosnącą wrogość” T2

Twórcy moda GTA Underground zdecydowali się zawiesić prowadzone nad nim prace. Wszystko to przez „rosnącą wrogość” Take-Two wobec społeczności moderskiej oraz obawę o własne zdrowie i finanse. W ten sposób kończy się sześcioletnia historia projektu.

Take-Two poszło w ostatnich miesiącach na wojnę ze społecznością moderską GTA. Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o pozwie, jaki firma wystosowała wobec twórców re3. Teraz znów widzimy skutki działalności wydawcy. Rozwijana przez 6 lat modyfikacja GTA Underground zostaje porzucona, a wszystkie pliki z nią związane wkrótce znikną z Internetu.

W związku z sytuacją na GTAForums pojawił się wpis jednego z twórców moda. Wynika z niego, że decyzja została podjęta ze względu na „zagrożenie dla zdrowia psychicznego i płynności finansowej” oraz „rosnącą wrogość” Take-Two wobec społeczności moderskiej.

Warto wspomnieć, że w lipcu tego roku GTA Underground wraz z szeregiem innych modów (nawet kilkunastoletnich) do GTA III, Vice City i San Andreas zostało usunięte z portalu modDB przez Take-Two. Cały proces odbył się z wykorzystaniem DMCA, czyli amerykańskiej ustawy o prawach autorskich.

GTA Underground to modyfikacja, która łączyła w sobie GTA III, Vice City i San Andreas wraz z innymi grami Rockstara, takimi jak chociażby Bully. W ten sposób twórcy wykreowali ogromną mapę, na której mogliśmy zwiedzić miasta ze wszystkich wspomnianych gier.

  1. GTA Underground – oficjalna strona
  2. Grand Theft Auto: San Andreas - recenzja gry na PC
  3. Grand Theft Auto: Vice City – recenzja gry
  4. Grand Theft Auto 3 – recenzja gry