Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2021, 10:03

Sony ugięło się po krytyce, Horizon: Forbidden West z darmowym upgrade'em na PS5

Sony zmieniło zdanie po fali krytyki płynącej ze strony graczy. Horizon: Forbidden West jednak zaoferuje bezpłatne ulepszenie do wersji na PS5, jeśli zdecydujemy się na zakup standardowego wydania na PlayStation 4.

W SKRÓCIE:
  1. Sony zmieniło zdanie i zaoferuje darmowy upgrade Horizon: Forbidden West na PS4 do wersji na PS5.
  2. Poinformowano też, że od dzisiaj każda międzygeneracyjna gra wydana przez SIE zaoferuje ulepszenie w cenie 10 dolarów.

Po fali krytyki ze strony społeczności Sony zmieniło zdanie i Horizon: Forbidden West zaoferuje jednak darmowe ulepszenie z PS4 do wersji na PlayStation 5. Jednocześnie firma postanowiła uprościć komunikację w tym temacie, ujawniając, że wszystkie międzygeneracyjne tytuły wydawane przez Sony Interactive Entertainment zaoferują upgrade do wersji na PS5 w cenie 10 dolarów (ok. 42 złote w przeliczeniu).

Przypominamy, że głosy niezadowolenia pojawiły się momentalnie po ogłoszeniu zamówień przedpremierowych. Sony jeszcze przed przesunięciem premiery Horizon: Forbidden West obiecywało darmowe ulepszenie, z którego później po cichu się wycofało, pozostawiając taką możliwość wyłącznie w droższych edycjach gry.

Po fali słusznej krytyki postanowiono dokonać zwrotu o 180 stopni i powrócić do pierwotnego planu. Oryginalna wiadomość została uzupełniona o wiadomość od szefa SIE – Jima Ryana.

Czwartek miał być dniem celebracji Horizon: Forbidden West i niesamowitego zespołu studia Guerrilla Games, które w pocie czoła pracuje, by tytuł zadebiutował 18 lutego 2022 roku. Jednak informacja o starcie zamówień przedpremierowych naznaczona została naszą pomyłką.

W zeszłym roku informowaliśmy, że wszystkie nasze startowe gry międzygeneracyjne, wliczając w to Horizona, zaoferują darmowy upgrade z PS4 do PS5. Z powodu pandemii debiut produkcji opóźni się. Jednak postanowiliśmy honorować pierwotną ofertę. Osoby, które zakupią Horizon: Forbidden West na PS4, będą mogły bez dodatkowych opłat wejść w posiadanie wersji na PS5.

Jednocześnie chciałbym zaznaczyć, że od dziś każdy tytuł międzygeneracyjny ze stajni Sony będzie oferował opcję ulepszenia do wydania na PS5 w cenie 10 dolarów. Wliczać się w to będą m.in. Gran Turismo 7 i nowy God of War.

Mamy więc kolejny przykład na to, że słuszna krytyka przynosi wymierne korzyści. Nawet jeśli niesmak pozostaje, to gracze ostatecznie wyszli na swoje. O tym, czy Horizon: Forbidden West warte jest tego zamieszania, będziemy mogli przekonać się 18 lutego 2022 roku, kiedy gra zadebiutuje na PS4 i PS5.

  1. Guerrilla Games – oficjalna strona
  2. Sony Interactive Entertainment – oficjalna strona