Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2021, 11:48

autor: Czaruś

Skyrim na 1200 modach, jest nowe imponujące wideo

Fani z niecierpliwością czekają na kolejną część serii The Elder Scrolls. Póki co jednak youtuber Digital Dreams pokazuje, że w leciwym Skyrimie może być jeszcze sporo życia, o ile wgramy odpowiednie mody.

W SKRÓCIE

  1. Kanał Digital Dreams udostępnił filmik, w którym pokazany jest The Elder Scrolls V: Skyrim z ponad 1200 modami i technologią ray tracing.
  2. Do stworzenia nagrania posłużyła paczka Elysium, oferująca lepszą grafikę oraz nową zawartość do gry.
  3. Użyto również oprogramowania ReShade, pozwalającego na tworzenie własnych shaderów, w tym na uzyskanie efektu RT bez karty graficznej Nvidii z rodziny RTX.

Fani The Elder Scrolls nie mają powodów do optymizmu, Skyrim pojawił się na rynku już 10 lat temu, a najnowsza gra z serii raczej wkrótce się nie ukaże. Nie wszystko jednak jest stracone, gdyż umiejętnie dobrane mody potrafią sprawić, że leciwa już produkcja objawi nam się w zupełnie innym świetle (czasami dość dosłownie). Udowadnia to youtuber Digital Dreams, któremu udało się uruchomić ponad 1200 modyfikacji oraz ReShade Ray Tracing, sprawiając, że gra wygląda fenomenalnie.

O Digital Dreams pisaliśmy już miesiąc temu. Wtedy również youtuber podjął się karkołomnego wyczynu odpalenia The Elder Scrolls V: Skyrim z 500 modami w rozdzielczości 4K z włączonym ray tracingiem. Tym razem jednak twórca poszedł krok dalej i zainstalował paczkę Elysium. Jest to zbiór ponad 1200 modyfikacji, które nie tylko upiększają produkcję, ale również implementują w niej nową zawartość. Youtuber na tym jednak nie poprzestał i użył również ReShade Ray Tracing. ReShade to oprogramowanie pozwalające na tworzenie swoich własnych shaderów, w ramach którego powstają całkiem interesujące przedsięwzięcia. Można nawet doświadczyć ray tracingu bez konieczności posiadania karty graficznej z rodziny Nvidia GeForce RTX. Na razie jednak projekt to umożliwiający jest w fazie wczesnego dostępu i trzeba wesprzeć twórcę, aby móc wziąć udział w testach. Jednak finalna wersja ma być darmowa.

  1. Kanał Digital Dreams
  2. Paczka modów Elysium
  3. Oficjalna strona ReShade