Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2012, 17:05

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Obszerna łatka do gry Battlefield 3 przygotowuje pole na nadejście DLC Siły pancerne [Aktualizacja]

Na dziś studio DICE zapowiedziało pojawienie się obszernej łatki do gry Battlefield 3. Wprowadza ona liczne zmiany do rozgrywki wieloosobowej i przygotowuje pole na nadejście DLC Siły pancerne, które już dziś mogą pobrać użytkownicy konsoli PlayStation 3 posiadający konto Premium.

Zgodnie z oficjalną zapowiedzią studia DICE, dziś do gry Battlefield 3 została wydana obszerna łatka, wprowadzające liczne poprawki i zmiany w balansie rozgrywki w trybie multiplayer. Jest to zarazem ostatni większy patch przed premierą dodatku DLC Siły pancerne.

Obszerna łatka do gry Battlefield 3 przygotowuje pole na nadejście DLC Siły pancerne [Aktualizacja] - ilustracja #1
Gdzie człowiek nie może, tam Abramsa pośle...

Pełna lista zmian dostępna jest na platformie Battlelog, ale można ją także znaleźć na stronach wielu zachodnich serwisów (m.in. Gaming Everything). Z ciekawszych zmian należy wymienić zwiększenie efektu odrzutu broni w przypadku karabinów M16A3 oraz M4A1, co ma uczynić je mniej uniwersalne i umożliwić częstsze zmienianie podstawowego uzbrojenia.

Zmiany w balansie dostosowują animacje przeładowania broni do czasu jej trwania w celu wyeliminowania drobnych różnic sięgających 0,1 sek, równoważą ilość zadawanych obrażeń i zmieniają sposoby działania wybranych elementów uzbrojenia (np. dodanie trybu strzelania krótkimi seriami dla M5K, zwiększenie zasięgu rakiet ziemia-powietrze IGLA). W Battlefield 3 wprowadzono także modyfikacje w działaniu pojazdów (np. usunięcie możliwości korzystania z flar na stanowisku strzelca w helikopterach, dodanie obrażeń obszarowych dla broni helikopterów) oraz niektórych trybów rozgrywki, a także poprawiono drobne błędy w grze i interfejsie.

Na PlayStation 3 i PC łatka zostanie pobrana przy włączeniu gry. Z kolei aktualizacja na Xboksa 360 jest dwuetapowa i wymaga ściągnięcia drobnego, 184-megabajtowego pliku przy pierwszym uruchomieniu Battlefield 3.

Osoby posiadające urządzenie firmy Sony i konto Battlefield Premium mogą już dziś wypróbować dodatek DLC Siły pancerne. Pecetowcy i gracze korzystający z konsoli firmy Microsoft poczekają na tę okazję do 11 września (w ofercie Premium) lub do 25 września, kiedy to rozszerzenie pojawi się w sklepach i systemach cyfrowej dystrybucji.

Aktualizacja

Poniżej zamieszczamy oficjalny, premierowy zwiastun rozszerzenia Siły pancerne, które skupia się na zakrojonych na szeroką skalę walkach z użyciem pojazdów i wprowadza do strzelanki studia DICE nowe mapy, wyposażenie i wyzwania.