Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2018, 11:35

autor: AlexB

H1Z1: Battle Royale na PS4 wkrótce opuści fazę beta

Studio Daybreak Game Company ogłosiło, że H1Z1: Battle Royale w wersji na PlayStation 4 opuści fazę otwartej bety 7 sierpnia. Z tej okazji w tytule pojawi się kilka nowości, w tym dodatkowe bronie, pojazd ARV oraz system nagród.

H1Z1 W SKRÓCIE:
  • Producent: Daybreak Game Company;
  • Wydawca: Daybreak Game Company;
  • Gatunek: sieciowa strzelanka/battle royale;
  • Platformy: PC, PlayStation 4.

Niedawno podawaliśmy, że w nieco ponad miesiąc od startu beta-testów H1Z1: Battle Royale na PlayStation 4 zagrało w niego 10 milionów osób. Taki sukces z pewnością stanowił dodatkową motywację dla twórców. Uskrzydleni deweloperzy pracowali w pocie czoła i w końcu są gotowi na zamknięcie fazy beta H1Z1: Battle Royale na platformie Japończyków. Jak poinformowali ich przedstawiciele, pełna wersja tytułu zadebiutuje na konsoli giganta z Tokio 7 sierpnia bieżącego roku.

H1Z1 wyjdzie z fazy beta-testów na PlayStation 4 już za niecałe dwa tygodnie. - H1Z1: Battle Royale na PS4 wkrótce opuści fazę beta - wiadomość - 2018-07-27
H1Z1 wyjdzie z fazy beta-testów na PlayStation 4 już za niecałe dwa tygodnie.

Na premierę patcha 1.0 do H1Z1: Battle Royale na PlayStation 4 studio Daybreak Game Company przygotowuje dla graczy kilka niespodzianek. Pierwszą z nich są dwie dodatkowe bronie, o które prosiła społeczność. Mowa tu o półautomatycznym karabinku snajperskim SOCOM, który ma urozmaicić walkę na dystans, oraz wyrzutni rakiet. Ta druga „zabawka” bez wątpienia przyda się w konfrontacji z ARV. Ten nowy pojazd opancerzony będący w stanie pomieścić całą pięcioosobową drużynę również pojawi się w produkcji wraz z debiutem aktualizacji zamykającej fazę beta-testów H1Z1.

Wskakuj, jedziemy im... wytłumaczyć ich błędne stanowisko. - H1Z1: Battle Royale na PS4 wkrótce opuści fazę beta - wiadomość - 2018-07-27
Wskakuj, jedziemy im... wytłumaczyć ich błędne stanowisko.

Aby przyciągnąć graczy na dłużej do gry sieciowej, potrzebny jest rzecz jasna pewien system progresji. Pojawi się on w premierowej wersji H1Z1: Battle Royale w postaci Battle Pass Season 1. Zaoferuje on 30 poziomów do osiągnięcia poprzez zdobywanie punktów doświadczenia lub mikropłatności wewnątrz gry oraz trzy linie nagród. Pierwsza, darmowa, będzie dostępna dla wszystkich posiadaczy tytułu. Druga, premium, ma wymagać opłaty w wysokości 5,49 dolarów (około 20 złotych). Do trzeciej bezpłatny dostęp będą mieli wszyscy subskrybenci abonamentu PlayStation Plus.

W Battle Pass Season 1 znajdziemy trzy linie progresu. - H1Z1: Battle Royale na PS4 wkrótce opuści fazę beta - wiadomość - 2018-07-27
W Battle Pass Season 1 znajdziemy trzy linie progresu.

W dniu debiutu wersji 1.0 H1Z1: Battle Royale w sklepie PlayStation zadebiutują również dwa opcjonalne zestawy premierowe. Pierwszy, inspirowany filmami kung-fu Viper Launch Bundle, będzie kosztował 4,99 dolary (około 18 złotych), natomiast za drugi, Hardline Launch Bundle, przyjdzie chętnym zapłacić 34,99 dolary (około 128 złotych).

Gdy pod koniec lutego bieżącego roku informowaliśmy, że H1Z1 (dawniej King of the Kill), niegdyś bardzo popularna sieciowa strzelanka oparta o tryb battle royale, w 8 miesięcy straciła 91% bazy graczy, wielu sądziło, że nic już nie jest w stanie jej uratować. Wypuszczenie wersji 1.0 z samochodowym trybem Auto Royale, przenosiny na model free-to-play i wydanie edycji na PlayStation 4 uznawano za ostatnie podrygi produkcji studia Daybreak Game Company. Dość niespodziewanie jednak na platformie firmy Sony gra zaczęła przeżywać swoją drugą młodość.

Jak poradzi sobie H1Z1: Battle Royale na PlayStation 4 po wyjściu z fazy beta? Jeśli twórcy będą kontynuowali rozwój tytułu, przyszłość maluje się w całkiem optymistycznych barwach, zwłaszcza że dopóki Playerunkown's Battlegrounds mają na własność platformy Microsoftu, na razie większym konkurentem dzieła Daybreak Game Company na konsoli Japończyków wydaje się być jedynie Fortnite: Battle Royale. Jak zawsze jednak, dopiero czas pokaże, jak rzeczywistość ma się do przewidywań.