Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2019, 16:20

autor: AlexB

Soundtracki z gier Capcomu na Spotify, Sony Interactive Entertainment z nowym prezesem i inne wieści

Dziś piszemy o soundtrackach z gier firmy Capcom, które pojawiły się na Spotify, nowym szefie Sony Interactive Entertainment oraz nadchodzących nowościach w Z1: Battle Royale na PlayStation 4. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Soundtracki z gier Capcomu na Spotify

Soundtracki z cyklu Street Fighter powinny sprzyjać różnego rodzaju treningom. - Soundtracki z gier Capcomu na Spotify, Sony Interactive Entertainment z nowym prezesem i inne wieści - wiadomość - 2019-02-12
Soundtracki z cyklu Street Fighter powinny sprzyjać różnego rodzaju treningom.

Jeśli jesteście fanami ścieżek muzycznych z gier, zwłaszcza tych japońskich, to mamy dla Was dobre wieści. Firma Capcom zdecydowała się na umieszczenie mnóstwa soundtracków ze swoich starych i nowych produkcji w serwisie Spotify. Podczas pracy, nauki bądź jazdy samochodem możemy posłuchać melodii między innymi z cyklów Mega Man, Devil May Cry, Monster Hunter, Ace Attorney, Street Fighter czy Resident Evil. Aby je wszystkie znaleźć, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę aplikacji frazę Capcom Sound Team. Drobnym utrudnieniem może być jednak fakt, że większość albumów i utworów jest opisana w języku japońskim i jedynym ratunkiem dla przeciętnego Kowalskiego na odnalezienie interesującego go soundtracku jest patrzenie na miniaturki.

Nowy prezes Sony Interactive Entertainment

Jim Ryan zastąpi Johna Koderę na stanowisku prezesa SIE. - Soundtracki z gier Capcomu na Spotify, Sony Interactive Entertainment z nowym prezesem i inne wieści - wiadomość - 2019-02-12
Jim Ryan zastąpi Johna Koderę na stanowisku prezesa SIE.

Doszło do przetasowania na najwyższych szczeblach Sony Interactive Entertainment, czyli oddziału japońskiego giganta zajmującego się grami wideo. Johna Koderę, który od 2017 roku pełni funkcję jego prezesa, zastąpi 1 kwietnia Jim Ryan, współpracownik Sony od piętnastu lat. Od przeszło dwunastu miesięcy był on wiceprezesem Sony Interactive Entertainment, więc awans na wyższe stanowisko nie powinien być dla niego specjalnym wstrząsem, choć rzecz jasna, jak sam podkreśla, jest to ogromny zaszczyt. Cytując jego słowa:

Od początku byłem świadkiem, jak marka PlayStation się rozwija oraz zmienia i mam nadzieję, że będę w stanie wykorzystać swoje doświadczenie do wzmocnienia podstaw usług związanych z grami i elementami sieciowymi, a także dalszej ewolucji rozrywki, jaką zapewniają nasze produkty.

Jaki los czeka Johna Koderę po 1 kwietnia? Pozostanie on w Sony Interactive Entertainment jako wiceprezes i będzie zajmował się tworzeniem „innowacyjnych doświadczeń” dla użytkowników oraz ulepszaniem PlayStation Network.

Nowości w Z1: Battle Royale na PlayStation 4

Dzięki wydaniu Z1: Battle Royale (dawniej H1Z1) na PlayStation 4 sieciowa produkcja studia Daybreak Game Company przeżyła swoją drugą młodość. 21 lutego na konsoli firmy Sony wystartuje kolejny, trzeci już sezon w tej grze, a wraz z nim pojawi się kilka nowości. Wśród nich wyróżniają się dwa świeże tryby zabawy – FFA Deathmatch, w którym 50 graczy będzie rywalizowało na niewielkiej mapie dopóki któryś z nich nie zdobędzie 25 zabójstw (lub czas dobiegnie końca), oraz Traininng Grounds pozwalający na szlifowanie swoich umiejętności. W aktualizacji znajdzie się również 100-poziomowy Battle Pass trzeciego sezonu z przeszło dwustoma przedmiotami kosmetycznymi do odblokowania, odświeżony interfejs, nowy system rankingowy i szereg innych atrakcji, o których przeczytacie tutaj.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Slime Tactics
 2. Euclidean Skies
 3. Days Gone
 4. Bow to Blood: Last Captain Standing
 5. 112 Operator
 6. Wrench
 7. Trans-Siberian Railway Simulator
 8. Monster Hunter: World
 9. Killer Queen Black
 10. Foundation
 11. Warhammer: Chaosbane
 12. Total War: Three Kingdoms

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Warhammer: Chaosbane zwiastun #1
 2. Trans-Siberian Railway Simulator zwiastun #1
 3. The Mage's Tale zwiastun na premierę
 4. The Blind Prophet zwiastun #1
 5. Spark the Electric Jester zwiastun na premierę
 6. Sekiro: Shadows Die Twice zwiastun fabularny
 7. OlliOlli: Switch Stance zwiastun #1
 8. Obey Me zwiastun #1
 9. Monster Hunter: World Geralt w Monster Hunter
 10. Code: Realize - Wintertide Miracles zwiastun #1
 11. Chernobylite zwiastun #2
 12. Astroneer zwiastun na premierę
 13. Assassin's Creed III Remastered porównanie graficzne
 14. Anthem zwiastun na premierę
 15. Angry Birds VR: Isle of Pigs zwiastun #1