Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2018, 01:00

autor: Czarny Wilk

Yakuza 0 i Yakuza Kiwami zmierzają na PC - Yakuza 0 z niską ceną na Steamie

Sega zapowiedziała pecetowe wersje dwóch odsłon Yakuzy, popularnej serii gier akcji osadzonych w pieczołowicie odwzorowanej Japonii. Na komputerach zagramy w Yakuzę 0 i Yakuzę Kiwami. Na komputery osobiste zmierza też Valkyria Chronicles 4.

Jednym z większych i bardziej niespodziewanych ogłoszeń na tegorocznym PC Gaming Show była obietnica pecetowych wersji kilku gier firmy Sega, które dotąd były dostępne bądź zapowiedziano je wyłącznie na konsole.

Posiadacze komputerów otrzymają możliwość zapoznania się z Kiryu. - Yakuza 0 i Yakuza Kiwami zmierzają na PC - Yakuza 0 z niską ceną na Steamie - wiadomość - 2018-06-12
Posiadacze komputerów otrzymają możliwość zapoznania się z Kiryu.

Najważniejszą z tych zapowiedzi jest debiut serii Yakuza na komputerach osobistych. Pecetowcy zagrają w najbliższym czasie w dwie chronologicznie najwcześniejsze odsłony cyklu – Yakuzę 0 z 2015 roku oraz remake pierwszej części serii, Yakuzę Kiwami z 2017 roku. Na Yakuzę Zero można już składać zamówienia przedpremierowe na Steamie. Gra została wyceniona na 85,99 zł, jednak kupując ją przed debiutem zapłacimy nieco mniej, 77,39 zł. Produkcja będzie wspierać rozdzielczość 4K, twórcy nie zamierzają również blokować liczby klatek na sekundę podczas zabawy.

Yakuza to seria przygodowych gier akcji z widokiem z perspektywy trzeciej odsłony. Poszczególne odsłony serii łączą w sobie cechy tzw. brawlerów, czyli znanych z automatów „chodzonych bijatyk”, oraz mechanik rodem z gier fabularnych. Akcja produkcji toczy się w odwzorowanych z dużą dbałością o detale fragmentach miast Japonii i skupia na losach Kazumy Kiryu, młodego mężczyzny, którego los regularnie umieszcza na kursie kolizyjnym z tytułową organizacją przestepczą.

Valkyria Chronicles 4 będzie drugą odsłoną serii dostępną na PC. - Yakuza 0 i Yakuza Kiwami zmierzają na PC - Yakuza 0 z niską ceną na Steamie - wiadomość - 2018-06-12
Valkyria Chronicles 4 będzie drugą odsłoną serii dostępną na PC.

Oprócz tego Sega zapowiedziała pecetową wersję Valkyria Chronicles 4 – czwartej odsłony serii taktycznych gier RPG, których akcja toczy się w świecie rozdartym konfliktem inspirowanym przez II wojnę światową. Gra na konsolach zadebiutuje w listopadzie 2018 roku. Nie poznaliśmy dat premiery pecetowych wersji zaprezentowanych gier, choć jeśli wierzyć stronie sklepowej Steama, to Yakuza Zero zadebiutuje 1 sierpnia.