Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2017, 17:29

Opóźnienie nie zagraża Valkyria Chronicles 4 - prace nad grą zostały ukończone w 90%

Firma SEGA poinformowała na łamach magazynu Weekly Famitsu, że prace nad Valkyria Chronicles 4 zostały już prawie zakończone. Gra powinna się więc ukazać zgodnie z zapowiedziami w marcu przyszłego roku.

Wszystko wskazuje na to, że miłośnicy serii Valkyria Chronicles, którzy ostatnią pełnoprawną odsłonę cyklu otrzymali w 2011 roku, w bardzo bliskiej przyszłości zostaną wynagrodzeni za swą cierpliwość. Firma SEGA poinformowała, że prace nad czwartą częścią są ukończone w 90%, nic więc nie wskazuje na to, by gra miała zaliczyć opóźnienie. Tytuł ukaże się więc 21 marca 2018 roku na PlayStation 4 w Japonii, by następnie trafić do Europy (także na Xboksa One) i wreszcie latem zadebiutować na konsoli Nintendo Switch.

Dobre wieści na temat postępów w pracach nad Valkyria Chronicles 4 przekazał japoński magazyn Weekly Famitsu. - Opóźnienie nie zagraża Valkyria Chronicles 4 - prace nad grą zostały ukończone w 90%  - wiadomość - 2017-11-26
Dobre wieści na temat postępów w pracach nad Valkyria Chronicles 4 przekazał japoński magazyn Weekly Famitsu.
Opóźnienie nie zagraża Valkyria Chronicles 4 - prace nad grą zostały ukończone w 90%  - ilustracja #2

Choć trzecia część Valkyria Chronicles zadebiutowała w 2011 roku, przez ponad sześć lat wcale nie mogliśmy narzekać na całkowity brak premier związanych z tą serią. W ubiegłym roku zadebiutowała bowiem zremasterowana wersja pierwszej odsłony, zaś kilka miesięcy później na PlayStation 4 oraz PlayStation Vita trafiło Valkyria Revolution – spin-off cyklu, który zebrał niestety dość przeciętne recenzje.

Twórcy podzielili się także paroma detalami na temat rozgrywki. Powrócą dwa łączące się tryby akcji oraz dowodzenia, obecne w cyklu już od pierwszej części. Żołnierze piechoty zostaną podzieleni na sześć klas: skautów, inżynierów, snajperów, żołnierzy szturmowych, lansjerów oraz grenadierów. Nieco dokładniej przedstawiono dwie ostatnie. Lansjerzy mają być słabsi od innych rodzajów piechoty, ale za to dobrze poradzą sobie z czołgami. Natomiast grenadierzy będą wykorzystywać w walce wyrzutnie pocisków przypominające moździerze, potrafiące pokonać większość osłon, co czyni ich idealną jednostką do walk na dystans, ale fatalną w bezpośrednich starciach.

Ujawniono też co nieco na temat fabuły. Głównym bohaterem będzie Claude, dowodzący swoim oddziałem i pilotujący czołg o nazwie Hafen. Ze względu na swoje wojskowe doświadczenie ma on sprawnie wykorzystywać informacje dotyczące ukształtowania terenu czy pogody. Dwaj z jego wymienionych towarzyszy to Riley, przyjaciel Claude’a z dzieciństwa, oraz małomówny snajper Kai Shuren.

Poprzednie części postawiły poprzeczkę bardzo wysoko. Czy czwarta część zdoła ją przeskoczyć? - Opóźnienie nie zagraża Valkyria Chronicles 4 - prace nad grą zostały ukończone w 90%  - wiadomość - 2017-11-26
Poprzednie części postawiły poprzeczkę bardzo wysoko. Czy czwarta część zdoła ją przeskoczyć?

Podobnie jak poprzednie odsłony, Valkyria Chronicles 4 ma czerpać inspiracje z dziejów II wojny światowej, choć będzie opowiadać fikcyjną historię konfliktu między Federacją Atlantycką a Imperium Wschodnioeuropejskim. Jeśli „czwórce” uda się dorównać poprzedniczkom także pod względem jakości, możemy otrzymać prawdziwy hit – każda z trzech wcześniejszych odsłon zebrała bardzo wysokie noty od krytyków.

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w tematach, które mało kto czyta. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej.

więcej