Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2014, 10:15

Yakuza Zero - oficjalna strona, pierwsze materiały oraz zarys fabuły

Firma SEGA uruchomiła stronę internetową nadchodzącego prequela do popularnej serii gier akcji, Yakuza Zero. Obecnie dostępna jedynie po japońsku witryna prezentuje zarys przedstawionej w grze historii oraz kilka screenshotów.

Minęło zaledwie kilka dni, odkąd donosiliśmy o oficjalnej zapowiedzi nowej części serii Yakuza, a studio SEGA już postanowiło zaprezentować szereg screenów oraz zarys fabuły, jaką przedstawi nam prequel popularnego cyklu. Co prawda niedawno uruchomiona strona internetowa na razie dostępna jest wyłącznie po japońsku, lecz w sieci można już znaleźć angielskie tłumaczenie prezentowanej tam historii.

W nowej Yakuzie diametralnie zmieni się nie tylko czas akcji, ale i charaktery głównych bohaterów. - Wystartowała strona internetowa Yakuza Zero - pierwsze materiały oraz zarys fabuły - wiadomość - 2014-08-29
W nowej Yakuzie diametralnie zmieni się nie tylko czas akcji, ale i charaktery głównych bohaterów.

Akcja Yakuzy Zero rozpocznie się w grudniu 1988 roku, na siedem lat przed wydarzeniami z pierwszej części, i podąży śladami dwóch mężczyzn – 20-letniego Kiryu Kazumy, członka rodziny Dojima oraz klanu Tojo, i 24-letniego Majimy Goro, który po zdradzeniu swoich przełożonych zajmuje się własnym klubem w osakijskim Soutenbori. Opis zapowiada, że to zupełnie inni bohaterowie, niż ci znani z poprzednich części serii – Kiryu to niedoświadczony młodzieniec, który nie wie, czego chce i zajmuje się odzyskiwaniem należności od szczególnie upartych dłużników, Majima zaś tworzy pozory przykładnego biznesmena, w rzeczywistości czekającego jedynie na szansę powrotu do przestępczego podziemia. Ich historie złączą się, gdy mężczyźni zostaną wplątani w walkę klanów o władzę nad tokijską dzielnicą Kamurocho. Fabuła będzie przy tym ściśle połączona z wydarzeniami przedstawionymi w pierwszej odsłonie cyklu.

Gra rzuci nas na ulice przestępczych dzielnic Tokio oraz Osaki. - Wystartowała strona internetowa Yakuza Zero - pierwsze materiały oraz zarys fabuły - wiadomość - 2014-08-29
Gra rzuci nas na ulice przestępczych dzielnic Tokio oraz Osaki.

Ponadto SEGA pokazała parę screenshotów, robiących naprawdę dobre wrażenie – szczególnie lokacje wyglądają na bardzo klimatyczne. Jak dotąd nie mamy nawet przybliżonej daty premiery Yakuzy Zero na PlayStation 3 i PlayStation 4, jednak jeśli potwierdzą się informacje na temat tego, że gra jest na tę chwilę ukończona w 65 procentach, już wkrótce możemy się spodziewać lawiny nowych materiałów i szczegółów. Kto wie, może na wrześniowym Tokyo Game Show zobaczymy pierwsze fragmenty rozgrywki?

Wystartowała strona internetowa Yakuza Zero - pierwsze materiały oraz zarys fabuły - ilustracja #3
Wystartowała strona internetowa Yakuza Zero - pierwsze materiały oraz zarys fabuły - ilustracja #4
Wystartowała strona internetowa Yakuza Zero - pierwsze materiały oraz zarys fabuły - ilustracja #5
Wystartowała strona internetowa Yakuza Zero - pierwsze materiały oraz zarys fabuły - ilustracja #6
Wystartowała strona internetowa Yakuza Zero - pierwsze materiały oraz zarys fabuły - ilustracja #7

Wystartowała strona internetowa Yakuza Zero - pierwsze materiały oraz zarys fabuły - ilustracja #8

Początek serii Yakuza przypada na rok 2005, kiedy to na PlayStation 2 została wydana pierwsza część. Ciepło przyjęty przez graczy oraz krytyków cykl rozrósł się do pięciu odsłon (z czego ostatnia została wydana w grudniu 2012 roku tylko na terenie Japonii), doczekawszy się także kilku spin-offów – m.in. Yakuza: Kenzan!, której akcja dzieje się w czasach feudalnych, oraz Dead Souls, gdzie dzielnicę Kamurocho nawiedza epidemia, przemieniająca ludzi w zombie. Nadchodzący prequel będzie pierwszą częścią serii, która ukaże się na konsole nowej generacji.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Yakuza Zero
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Yakuza 0

Yakuza 0