Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2014, 10:15

Yakuza Zero - oficjalna strona, pierwsze materiały oraz zarys fabuły

Firma SEGA uruchomiła stronę internetową nadchodzącego prequela do popularnej serii gier akcji, Yakuza Zero. Obecnie dostępna jedynie po japońsku witryna prezentuje zarys przedstawionej w grze historii oraz kilka screenshotów.

Minęło zaledwie kilka dni, odkąd donosiliśmy o oficjalnej zapowiedzi nowej części serii Yakuza, a studio SEGA już postanowiło zaprezentować szereg screenów oraz zarys fabuły, jaką przedstawi nam prequel popularnego cyklu. Co prawda niedawno uruchomiona strona internetowa na razie dostępna jest wyłącznie po japońsku, lecz w sieci można już znaleźć angielskie tłumaczenie prezentowanej tam historii.

W nowej Yakuzie diametralnie zmieni się nie tylko czas akcji, ale i charaktery głównych bohaterów. - Wystartowała strona internetowa Yakuza Zero - pierwsze materiały oraz zarys fabuły - wiadomość - 2014-08-29
W nowej Yakuzie diametralnie zmieni się nie tylko czas akcji, ale i charaktery głównych bohaterów.

Akcja Yakuzy Zero rozpocznie się w grudniu 1988 roku, na siedem lat przed wydarzeniami z pierwszej części, i podąży śladami dwóch mężczyzn – 20-letniego Kiryu Kazumy, członka rodziny Dojima oraz klanu Tojo, i 24-letniego Majimy Goro, który po zdradzeniu swoich przełożonych zajmuje się własnym klubem w osakijskim Soutenbori. Opis zapowiada, że to zupełnie inni bohaterowie, niż ci znani z poprzednich części serii – Kiryu to niedoświadczony młodzieniec, który nie wie, czego chce i zajmuje się odzyskiwaniem należności od szczególnie upartych dłużników, Majima zaś tworzy pozory przykładnego biznesmena, w rzeczywistości czekającego jedynie na szansę powrotu do przestępczego podziemia. Ich historie złączą się, gdy mężczyźni zostaną wplątani w walkę klanów o władzę nad tokijską dzielnicą Kamurocho. Fabuła będzie przy tym ściśle połączona z wydarzeniami przedstawionymi w pierwszej odsłonie cyklu.

Gra rzuci nas na ulice przestępczych dzielnic Tokio oraz Osaki. - Wystartowała strona internetowa Yakuza Zero - pierwsze materiały oraz zarys fabuły - wiadomość - 2014-08-29
Gra rzuci nas na ulice przestępczych dzielnic Tokio oraz Osaki.

Ponadto SEGA pokazała parę screenshotów, robiących naprawdę dobre wrażenie – szczególnie lokacje wyglądają na bardzo klimatyczne. Jak dotąd nie mamy nawet przybliżonej daty premiery Yakuzy Zero na PlayStation 3 i PlayStation 4, jednak jeśli potwierdzą się informacje na temat tego, że gra jest na tę chwilę ukończona w 65 procentach, już wkrótce możemy się spodziewać lawiny nowych materiałów i szczegółów. Kto wie, może na wrześniowym Tokyo Game Show zobaczymy pierwsze fragmenty rozgrywki?

Wystartowała strona internetowa Yakuza Zero - pierwsze materiały oraz zarys fabuły - ilustracja #8

Początek serii Yakuza przypada na rok 2005, kiedy to na PlayStation 2 została wydana pierwsza część. Ciepło przyjęty przez graczy oraz krytyków cykl rozrósł się do pięciu odsłon (z czego ostatnia została wydana w grudniu 2012 roku tylko na terenie Japonii), doczekawszy się także kilku spin-offów – m.in. Yakuza: Kenzan!, której akcja dzieje się w czasach feudalnych, oraz Dead Souls, gdzie dzielnicę Kamurocho nawiedza epidemia, przemieniająca ludzi w zombie. Nadchodzący prequel będzie pierwszą częścią serii, która ukaże się na konsole nowej generacji.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Yakuza Zero