Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2017, 11:19

autor: Góral

Valkyria Chronicles 4 ukaże się w 2018 roku na PS4, XOne i Switchu

Firma Sega zapowiedziała taktyczną grę RPG Valkyria Chronicles 4. Produkcja ukaże się w Europie w 2018 roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Switch.

Valkyria Chronicles 4 to pierwsza od 2011 roku pełnoprawna odsłona serii. - Valkyria Chronicles 4 ukaże się w 2018 roku na PS4, XOne i Switchu - wiadomość - 2017-11-20
Valkyria Chronicles 4 to pierwsza od 2011 roku pełnoprawna odsłona serii.
Valkyria Chronicles 4 w skrócie:
  • gra RPG na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz Switcha;
  • ukaże się 21 marca 2018 roku w Japonii;
  • tytuł pojawi się w Europie w 2018 roku (dokładny termin nie jest znany).

Firma Sega zapowiedziała Valkyria Chronicles 4 – kolejną odsłonę popularnej serii RPG Valkyria Chronicles. Tytuł ukaże się 21 marca 2018 roku w Japonii, w wersji na konsolę PlayStation 4 i latem na Switchu. Produkcja trafi też do Europy. Choć dokładny termin nie jest znany (mowa tylko o przyszłym roku), to wiemy już, że doczekamy się u nas trzech edycji – do dwóch wymienionych dołączy odsłona na Xboksa One, której zabraknie w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Akcja produkcji rozgrywać ma się w 1935 roku, podczas inspirowanego II wojną światową konfliktu pomiędzy siłami Federacji Atlantyckiej (Atlantic Federation) a Imperium Wschodnioeuropejskim (Autocratic Eastern Imperial Alliance). Pierwsza z wymienionych zaczyna przegrywać, więc decyduje się na przeprowadzenie operacji Northern Cross, której celem jest zdobycie stolicy Imperium i zakończenie wojny. Na misję zostaje wysłany dowódca Claude Wallace wraz ze swoim Oddziałem E.

Pod względem rozgrywki Valkyria Chronicles 4 przypominać będzie wcześniejsze odsłony - otrzymamy taktyczną grą RPG z elementami trzecioosobowej strzelanki. Jeżeli chodzi o nowości, to zdradzono, że pojawią się nieznani dotąd bohaterowie, w tym mechanik Riley Miller i snajper Kai Schulen. Dostaniemy też nową klasę postaci Grenadier, a także więcej możliwości otrzymywania wsparcia z pancernika.

Z innych wartych wzmianki rzeczy należy wspomnieć o słynnym kompozytorze Hitoshi Sakimoto, który ponownie zadba o oprawę muzyczną.

To tyle, jeżeli chodzi o konkrety. Czekamy na dalsze wieści, a przy okazji przypominamy, że ostatnią wydaną odsłoną cyklu jest Valkyria Chronicles Remastered, czyli zremasterowana jedynka z 2008 roku, która ukazała się w 2016 roku na konsoli PlayStation 4.