Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2018, 09:50

autor: AlexB

Valkyria Chronicles 4 w 4K na PC; znamy minimalne wymagania sprzętowe

Firma Sega podzieliła się kilkoma szczegółami dotyczącymi pecetowej wersji gry Valkyria Chronicles 4. Będzie ona obsługiwała rozdzielczości 4K i ultrawide w dniu premiery. Ponadto poznaliśmy minimalne wymagania sprzętowe tytułu.

Do premiery Valkyria Chronicles 4 pozostał niewiele ponad miesiąc. Od niedawna demem kolejnej odsłony popularnej w niektórych kręgach serii taktycznych RPG od firmy Sega mogą cieszyć się posiadacze PlayStation 4, Xboksa One oraz Nintendo Switch. Na lodzie pozostali niestety gracze pecetowi. Aby nieco wynagrodzić im brak wersji testowej, Japończycy przygotowali dla nich całkiem miłą niespodziankę. Valkyria Chronicles 4 na komputerach osobistych będzie posiadała wsparcie dla rozdzielczości 4K i ultrawide (21:9). Wszystko to w dniu premiery – bez dodatkowych aktualizacji czy instalowania specjalnych rozszerzeń. Miłośnicy ostrego obrazu powinni zatem czuć się usatysfakcjonowani.

Pecetowa wersja Valkyria Chronicles 4 nie powinna zawieść. - Valkyria Chronicles 4 w 4K na PC; znamy minimalne wymagania sprzętowe - wiadomość - 2018-08-09
Pecetowa wersja Valkyria Chronicles 4 nie powinna zawieść.

Dodanie tych technicznych atrakcji w wersji pecetowej odbiło się przede wszystkim na rozmiarze Valkyria Chronicles 4. Wydanie gry na komputery osobiste będzie ważyło 71 GB. To aż 40 GB więcej niż edycja na PlayStation 4. Poza tym opublikowane na Steamie minimalne wymagania tytułu nie są specjalnie wygórowane. Oto one:

Minimalne wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: Windows 7 64-bit
  • Procesor: Intel Core i3 6100 lub podobny AMD
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Karta grafiki: NVIDIA GeForce 650Ti 2GB
  • DirectX: Wersja 9.0c
  • Miejsce na dysku: 71 GB

Valkyria Chronicles 4 przeniesie graczy do alternatywnego świata, w którym toczy się konflikt inspirowany II wojną światową. Głównym bohaterem będzie Claude Wallace, żołnierz do zadań specjalnych, który zostaje wysłany do stolicy Imperium Wschodnioeuropejskiego, by przejąć w niej władzę i zakończyć zbrojne zmagania. Brzmi ciekawie? Jeśli tak, istnieje opcja przedpremierowego zamówienia tytułu. Nie należy on niestety do najtańszych. Na Steamie produkcja kosztuje niemal 250 złotych. Jeśli mimo wszystko zdecydujemy się wydać na nią nasze pieniądze, otrzymamy w pakiecie DLC dodające do historii nowy rozdział.