Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2019, 19:34

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Yakuza Kiwami na PC bez Denuvo, cena i wymagania sprzętowe

Poznaliśmy cenę i minimalne wymagania sprzętowe nadchodzącego pecetowego portu Yakuzy Kiwami. Wygląda na to, że tytuł, który ukaże się w drugiej połowie lutego, będzie pozbawiony zabezpieczeń Denuvo.

Zaledwie wczoraj informowaliśmy o zapowiedzi daty premiery portu Yakuzy Kiwami na komputerach PC, która ustalona została na 19 lutego. Dziś natomiast w serwisie Steam odświeżona została oficjalna strona tytułu. Dzięki temu poznaliśmy kolejne szczegóły dotyczące produkcji, w tym jej minimalne wymagania sprzętowe, a także cenę, która wyniesie 85,99 zł. W tej chwili gracze mogą składać również zamówienia przedpremierowe z dziesięcioprocentowym upustem. Płacąc 77,39 zł otrzymają oni także cyfrową mangę, tapety oraz ikony awatarów z głównymi bohaterami.

Yakuza Kiwami – minimalne wymagania sprzętowe:

  1. System operacyjny: Windows 7 (64-bit)
  2. Procesor: Intel Core i5-3470 lub AMD FX-6300
  3. Pamięć RAM: 4 GB RAM
  4. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 560 lub AMD Radeon HD 6870

Wydaje się, że w przeciwieństwie do wydanej w ubiegłym roku Yakuzy 0, remake pierwszej odsłony cyklu nie będzie korzystał z kontrowersyjnego DRM o nazwie Denuvo. Wskazuje na to oficjalna strona gry w serwisie Steam i opublikowane na niej informacje przekazane przez wydawcę. Istnieje oczywiście prawdopodobieństwo, że deweloper włączy Denuvo w dniu debiutu tytułu, bowiem do tej pory praktycznie wszystkie większe japońskie produkcje Segi korzystały z tych zabezpieczeń. Jest jednak wyjątek – pecetowa wersja Catherine, która ukazała się nieco ponad tydzień temu, nie korzystała z nielubianego DRM, co może wskazywać na trwały trend.

Wygląda na to, że seria Yakuza porzuci zabezpieczenia Denuvo

  1. Yakuza Kiwami na Steamie
  2. Oficjalna strona gry Yakuza Kiwami