Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2017, 09:20

autor: luckie

Yakuza Kiwami zawita w Europie 29 sierpnia – zobacz zwiastun fabularny remake’u jedynki

Remake pierwszej części „japońskiego GTA” trafi na Zachód 29 sierpnia 2017 roku. Yakuza Kiwami pozwoli użytkownikom PlayStation 4 poznać lub na nowo prześledzić wątki fabularne z początków serii.

W przeciwieństwie do graczy, Kazuma ma powody do niezadowolenia. - Yakuza Kiwami zawita w Europie 29 sierpnia – zobacz zwiastun fabularny remake’u jedynki - wiadomość - 2017-04-13
W przeciwieństwie do graczy, Kazuma ma powody do niezadowolenia.

Firma SEGA ujawniła zachodnią datę premiery gry Yakuza Kiwami. Produkcja trafi do Europy i Ameryki Północnej 29 sierpnia 2017 roku. Przeznaczony na konsolę PlayStation 4 remake pierwszej części słynnej serii gier akcji, znanej jako „japońskie GTA”, hula w Japonii od stycznia tego roku, podczas gdy amerykańscy i europejscy gracze muszą na niego jeszcze trochę poczekać. Edycja premierowa zostanie wydana w eleganckim SteelBooku, który zaprezentowano pod koniec nowego zwiastuna fabularnego (film znajdziecie pod akapitem). Aby się na niego załapać, warto złożyć pre-order lub udać się do sklepu zaraz po premierze gry. Yakuza Kiwami będzie kosztować 34,99 euro (ok. 149 zł) zarówno w wersji pudełkowej, jak i cyfrowej.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że wydawca gry zrobił ogromny ukłon w stronę nowych graczy, przygotowując 10-częściowy komiks (na razie ukazał się jeden odcinek) oraz serię interaktywnych materiałów, dostępnych na stronie Yakuza Experience. Jest to wyśmienita pomoc dla wszystkich, którzy chcieliby zagłębić się w świat Yakuzy i lepiej poznać bohaterów serii oraz wydarzenia w kolejności chronologicznej.

Pierwsza Yakuza ukazała się pierwotnie w 2005 roku na PlayStation 2 (najpierw w Japonii, a rok później na Zachodzie). Gra opowiada historię Kazumy Kiryu, członka kryminalnego półświatka, który odsiedział w więzieniu 10 lat za morderstwo, którego nie popełnił. Po wyjściu na wolność spotyka sierotę, którą usiłuje dorwać yakuza – dziewczyna stanowić ma ponoć klucz do odzyskania 10 miliardów yenów ukradzionych gangowi. Protagonista postanawia chronić ofiarę, co wplątuje go w niebezpieczną intrygę. Na wzór serii Grand Theft Auto, tytuł oferuje otwarty świat oraz wiele starć z przeciwnikami, podczas których bohater posługuje się różnymi stylami walki wręcz.

Remake, oprócz odświeżonej grafiki HD, oferuje niemal pół godziny nowych przerywników filmowych, które dają jeszcze lepszy wgląd w fabułę gry i budują pomost pomiędzy jedynką a prequelem serii, Yakuzą 0. Ponadto fani odkryją dodatkowe mechaniki, misje poboczne, ulepszoną walkę oraz ponownie nagrane dialogi.

Wydanie premierowe gry Yakuza Kiwami - Yakuza Kiwami zawita w Europie 29 sierpnia – zobacz zwiastun fabularny remake’u jedynki - wiadomość - 2017-04-13
Wydanie premierowe gry Yakuza Kiwami

Kolejna duża odsłona cyklu to Yakuza 6: The Song of Life. Ma ona zadebiutować na Zachodzie w 2018 roku. W grze poznamy dalsze losy bohatera cyklu i jego perypetie z tokijską mafią.

  1. Oficjalna angielska strona internetowa serii Yakuza