Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2017, 09:11

autor: Movis

Firma Microsoft pozwoli na zwroty gier zakupionych w sklepach Windows 10 i Xbox

Informacje z programu beta-testowego platformy Xbox One sugerują, że firma Microsoft zacznie bardziej liberalnie podchodzić do kwestii zwrotu gier zakupionych w dystrybucji cyfrowej. Użytkownik będzie miał na to 2 tygodnie, jeśli nie testował produkcji zbyt długo.

Szykuje się mała rewolucja na platformach Microsoftu. Wedle informacji ujawnionych przez jednego z uczestników Xbox Insider – specjalnego programu testowego platformy Xbox One, zapewniającego wcześniejszy dostęp do wybranych aktualizacji – gigant z Redmond pójdzie śladami platform dystrybucyjnych Origin oraz Steam i zacznie oferować zwroty gier i aplikacji zakupionych cyfrowo w sklepach Microsoft Store i Xbox Store. Zapowiedź z dumą zaznacza, że produkty będzie można od teraz zwracać bardzo łatwo i za każdym razem, gdy gra nie spełni oczekiwań nabywcy, będzie on mógł ubiegać się o zwrot funduszy.

Źródło: Reddit.com - Firma Microsoft pozwoli na zwroty gier zakupionych w sklepach Windows 10 i Xbox - wiadomość - 2017-04-13
Źródło: Reddit.com

Cały proces ma odbywać się poprzez stronę account.microsoft.com i polegać na prostym zalogowaniu się na konto, wybraniu odpowiedniej pozycji z historii zakupów i zgłoszeniu chęci zwrotu. Oczywiście ma się to wiązać z pewnymi ograniczeniami. Zwrotu można będzie dokonać w przeciągu 14 dni od zakupu produktu i jedynie z czasem rozgrywki nieprzekraczającym dwóch godzin. Gracz będzie musiał wypróbować grę, czyli ściągnąć ją na dysk oraz uruchomić chociaż raz. Nie zwrócimy DLC oraz przepustek sezonowych i z procesem trzeba będzie poczekać przynajmniej dzień po oficjalnej premierze produkcji. Jeśli zaś Microsoft uzna, że ktoś zwraca produkty nieco za często, może zablokować takiemu użytkownikowi możliwość dalszego wykorzystywania tej opcji.