Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2017, 18:10

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Prey otrzyma demo przed premierą, ale tylko na konsolach

Firma Bethesda Softworks poinformowała, że 27 kwietnia ukaże się wersja demonstracyjna gry Prey. Niestety dostępna ona będzie tylko na konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Firma Bethesda Softworks ostatnio zdecydowała się wypuścić wersję demonstracyjną Dishonored 2. Okazało się, że to samo spotka Prey, tyle że na demo nie trzeba będzie czekać kilka miesięcy od momentu premiery. Zamiast tego pojawi się ono przed debiutem produkcji, a dokładniej pisząc 27 kwietnia, i pozwoli na zaliczenie pierwszej godziny z nową strzelanką. Oczywiście inicjatywa jest jak najbardziej godna pochwały, ale niestety mamy też złą wiadomość – demo dostępne będzie tylko na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. PC-towcy niestety muszą obejść się smakiem.

Nowy Prey nie będzie miał zbyt wiele wspólnego z poprzednią odsłoną serii z 2006 roku. Tytuł będzie bowiem nietypową strzelanką, w której bohaterem będzie Morgan Yu (w zależności od wyboru gracza, ma to być kobieta albo mężczyzna) – pracownik korporacji TransStar, który przebywa na stacji kosmicznej Talos 1. Placówka dość szybko zostanie opanowana przez bardzo nietypowych obcych, potrafiących zamieniać się właściwie we wszystko. Oznacza to, że podczas zabawy zagrożeniem może być np. kubek czy kosz na śmieci. Z pozaziemskimi istotami będziemy walczyć, używając rozmaitych broni, a także wykorzystując ich zdolności pozyskiwane dzięki neuromodom.

Prey otrzyma demo przed premierą, ale tylko na konsolach - ilustracja #1