Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2021, 16:06

Alan Wake Remastered oficjalnie - gra zmierza na PC i konsole Xbox oraz PlayStation

Studio Remedy Entertainment oficjalnie zapowiedziało grę Alan Wake Remastered. Tytuł zadebiutuje jesienią na PC, a także konsolach Sony i Microsoftu.

Nareszcie możemy napisać to oficjalnie: Alan Wake Remastered zadebiutuje na PC, PS4, PS5, XOne i XSX|S jesienią tego roku. Odpowiedzialne za grę studio Remedy Entertainment nie podało konkretnej daty, gdyż trwają jeszcze ostatnie prace. Tytuł powstaje we współpracy z firmą Epic Games Publishing, a co za tym idzie, jego wersja pecetowa będzie dostępna wyłącznie w Epic Games Store. Przynajmniej na początku – za 6 albo 12 miesięcy tytuł może pojawić się też na Steamie.

Alan Wake Remastered oficjalnie - gra zmierza na PC i konsole Xbox oraz PlayStation - ilustracja #1
Źródło: https://twitter.com/SamLakeRMD/status/1435226364907565061.

Ogłoszenie deweloperów pojawiło się na portalu The Sudden Stop, od lat będącym bijącym sercem społeczności zebranej wokół marki Alan Wake. Twórcy chcieli w ten sposób oddać graczom swego rodzaju hołd, bo bez ich wsparcia remaster nigdy nie byłby nawet rozważany. A jak będzie on wyglądał? Sam Lake, dyrektor kreatywny w Remedy Entertainment, oświadczył w liście do fanów, że nie chciano zmieniać oryginalnego doświadczenia, w którym zakochało się tak wiele osób. Dlatego skoncentrowano się wyłącznie na efektach wizualnych, w tym na modelu postaci głównego bohatera oraz przerywnikach filmowych, i zmodernizowano je za pomocą „wybranych ulepszeń oferowanych przez nową generację sprzętu”. Pełną treść wspomnianego listu znajdziecie tutaj.

Nie pierwszy to raz, kiedy informacje o niewydanej jeszcze grze krążą w sieci na długo przed ich oficjalnym ogłoszeniem. Warto wspomnieć, że według przecieku z tajwańskiej sieci sklepów, o którym pisaliśmy w niedzielę, Alan Wake Remastered ma zadebiutować 5 października. Czy tak się stanie? Remedy Entertainment obiecało podać kolejne informacje „wkrótce”. Pozostaje czekać.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej