Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2021, 19:00

autor: Szarmancki

Old World, cywilizacyjna gra 4X, z datą premiery

Potencjalny konkurent serii Sid Meier's Civilization - Old World - otrzymał swoją datę premiery. Zapowiada się niemałe zamieszanie w gatunku gier strategicznych.

Nadchodzący potencjalny konkurent serii Sid Meier’s Civilization - Old World, nad którym pracuje główny projektant Civilization III i IV oraz Offworld Trading Company Sorena Johnsona - otrzymał nowy zwiastun, a wraz z nim oficjalną datę premiery, zaplanowaną na 1 lipca bieżącego roku. Obecnie grę możemy zakupić ramach wczesnego dostępu w Epic Games Store za cenę 139 złotych. Produkcja pozostanie tytułem ekskluzywnym EGS również po oficjalnym debiucie.

Old World jest strategią turową 4X inspirowaną Cywilizacją, jednak tytuł wprowadza parę innowacyjnych mechanik, które pozwalają mu stanąć w szrankach z serią Sida Meiera. Mowa tutaj chociażby o możliwości gry nie tylko jednym władcą, ale całą dynastią starożytnych bohaterów czy systemie proceduralnie generowanych, specjalnych zadań zwanych Ambicjami. Więcej o Old World opowiadaliśmy przy okazji ostatniej wiadomości o dziele studia Mohawk Games, a bardziej szczegółowy opis produkcji możecie znaleźć w naszej encyklopedii.

Jednakże najważniejszym aspektem produkcji Johnsona jest jej konkurencyjność na tle gier w stylu Cywilizacji, zwłaszcza że oprócz Old World w tym roku (17 sierpnia) ukaże się również Humankind, do którego gracze podchodzą z dużymi pokładami nadziei i liczą na powiew świeżości w gatunku, o czym zresztą pisaliśmy w ramach dwóch dużych publikacji. Zapowiada się niemałe zamieszanie pomiędzy fanami turowych strategii.

Poprzedni zwiastun oraz zrzuty ekranu z Old World możecie zobaczyć także na oficjalnej stronie gry w sklepie Epic Games.