Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2012, 11:20

autor: Sarge

Zobacz możliwości silnika CryEngine 3 Plus w grze Crysis 3 na PC

Serwis GameSpot wraz z jednym z producentów gry Crysis 3 zaprezentowali fragment rozgrywki z gry Crysis 3. Twórca zdradził, że w stosunku do poprzedniej części serii znacznie poprawiono technologię. Deweloper określa silnik używany w pecetowej wersji mianem CryEngine 3 Plus.

Mike Read ze studia Crytek powiedział w wywiadzie dla serwisu GameStop, że pecetowa wersja gry Crysis 3 będzie działać na silniku CryEngine 3 Plus. Jest to specjalna, ulepszona edycja dotychczas znanej technologii. Oprócz tego zaprezentowano kilkunastominutowy fragment rozgrywki.

Producent nadchodzącej strzelaniny powiedział, że deweloper cały czas pracował nad zwiększeniem możliwości silnika CryEngine 3, który został użyty m.in. w drugiej odsłonie serii Crysis. Wprowadzone zmiany okazały się na tyle duże, że Read zaczął określać obecnie stosowaną technologię jako CryEngine 3 Plus.

Usprawnioną oprawę graficzną w pełnej krasie zobaczą posiadacze najmocniejszych pecetów. Jak zostało już wcześniej potwierdzone, pecetowa wersja gry otrzyma wsparcie dla bibliotek DirectX 11 od razu w dniu premiery. Dla porównania, posiadacze Crysis 2 czekali na łatkę dodającą taką obsługę oraz wyższej jakości tekstury kilka miesięcy.

Mike Read zapowiedział również, że w trzeciej części cyklu zobaczymy więcej otwartych przestrzeni niż w drugiej odsłonie. Z pewnością nie będzie to tak rozległy świat, jak w wydanym w 2007 roku pierwowzorze, ale informacja o bardziej rozbudowanych lokacjach może cieszyć. Jednocześnie rozmówca obiecuje, że tym razem wersja pecetowa nie ucierpi z powodu równoczesnych prac nad edycjami konsolowymi.

Cały wywiad możecie obejrzeć w widocznym powyżej filmie. Rozmowa została wzbogacona o kilkunastominutowy pokaz rozgrywki z nadchodzącej strzelaniny studia Crytek. W czasie prezentacji Mike Read chwali nieliniowy sposób przechodzenia misji. Do celu ma prowadzić wiele dróg, co ma zachęcić gracza do ukończenia tytułu więcej niż jeden raz.

Crysis 3 zadebiutuje w lutym 2013 roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W naszym kraju gra zostanie wydana przez firmę Electronic Arts Polska w polskiej wersji językowej. Już teraz możecie składać zamówienia przedpremierowe w Sklepie GRY-OnLine. Pecetowa edycja kosztuje 129,90 złotych, podczas gdy posiadacze konsol muszą zapłacić 199,90 złotych.