Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2012, 11:55

autor: Sarge

Ponad milion pre-orderów i 4,6 miliony pobrań dema gry FIFA 13

Ponad milion zamówień przedpremierowych i 4,6 miliony pobrań wersji demonstracyjnej to najnowsze statystyki FIFA 13 tuż przed jej europejską premierą. Firma Electronic Arts przewiduje, że będzie to największy debiut w historii gier sportowych.

Firma Electronic Arts podała najnowsze dane dotyczące wyników przedsprzedaży oraz popularności wersji demonstracyjnej gry FIFA 13. Liczby wzrosły dość znacząco w stosunku do informacji udostępnionych jedenaście dni temu.

Firma Electronic Arts szacuje, że do tej pory na przedpremierowe zamówienie FIFA 13 zdecydowało się ponad milion osób. Przypomnijmy, że na dwa tygodnie przed oficjalnym debiutem gracze złożyli ok. 875 tysięcy pre-orderów. W Europie na czternaście dni przed premierą gry FIFA 12 złożono o 37% zamówień mniej, a w Stanach Zjednoczonych wynik "dwunastki" był gorszy aż o 62%.

Ponad milion pre-orderów i 4,6 miliony pobrań dema gry FIFA 13 - ilustracja #1
FIFA 13 cieszy się rekordowym zainteresowaniem

Ogromne zainteresowanie najnowszą odsłoną popularnej serii traktującej o piłce nożnej można zaobserwować na przykładzie jej dema. Wersję demonstracyjną ściągnięto do tej pory 4,6 mln razy na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz PC. To o 42% lepszy rezultat niż w przypadku dema FIFA 12, co według firmy Electronic Arts ma zwiastować „największą premierę w historii gier sportowych”.

Amerykański wydawca podzielił się także kilkoma innymi statystykami świadczącymi o dużej popularności tegorocznej edycji FIFA. Oficjalną stronę serii na Facebooku „polubiło” do tej pory ponad 10 mln użytkowników. Z kolei przez trzy dni od wydania dema, fraza „FIFA 13” była wymieniana co 1,3 sekundę w serwisach Twitter, YouTube i innych platformach społecznościowych (dane zebrane przez firmę Bradwatch).

FIFA 13 jutro oficjalnie zadebiutuje w Polsce. W przygotowaniu były wersje na PC, PlayStation 3, Xboksa 360, PlayStation 2, PSP, Wii U, Wii, PlayStation Vita oraz 3DS-a. Posiadacze pierwszych pięciu platform sprzętowych w naszym kraju będą mogli cieszyć się pełną polską wersją językową, która pojawi się za sprawą firmy Electronic Arts Polska.