Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2012, 11:17

autor: Aver

Opowieści z Dunwall – pierwsza część miniserialu w realiach Dishonored

Firma Bethesda udostępniła pierwszy z trzech odcinków klimatycznego miniserialu animowanego The Tales from Dunwall, promującego grę Dishonored studia Arkane. Czarno-białe epizody ukazują nam wybrane postaci i momenty z historii miasta Dunwall. Przygotowaliśmy dla Was wersję z polskimi napisami.

Wczoraj w godzinach popołudniowych firma Bethesda, wydawca gry Dishonored, upubliczniła pierwszy odcinek miniserialu animowanego The Tales from Dunwall. W zwięzły i bardzo klimatyczny sposób ukazuje nam on wybrane postaci oraz kluczowe momenty w historii miasta Dunwall, stolicy steampunkowego kraju na wyspie Gristol.

Opowieści z Dunwall – pierwsza część miniserialu w realiach Dishonored - ilustracja #1
Kadr z miniserialu „Opowieści z Dunwall”

W pierwszej z trzech części poznajemy postać Esmonda Roseburrow – urodzonego filozofa, który przypadkowo odkrył niesamowity potencjał tranu, a tym samym zapoczątkował rewolucję przemysłową w mieście Dunwall, wzorowanym na Londynie. Na filmie dostrzegamy również naukowca Antona Sokołowa, który odegra ważną rolę podczas przygód zabójcy Corvo Attano.

Za stworzenie nastrojowego, czarno-białego miniserialu odpowiada agencja Rokkan oraz studio animacji Psyop. Każdą z klatek narysowano ręcznie, a następnie poddano procesowi renderowania i wzbogacono o elementy 3D, tak aby film wyróżniał się bardziej artystycznym charakterem. Towarzyszy mu muzyka autorstwa Daniela Lichta (serial Dexter, Silent Hill: Downpour), a narratorce głosu użyczyła aktorka Chloë Grace Moretz (Kick Ass, Mroczne cienie).

Już w kilkanaście godzin od publikacji pierwsza część „Opowieści z Dunwall” może pochwalić się bardzo pochlebnymi reakcjami serwisów branżowych i krytyków (m.in. w magazynie Forbes). Czy Dishonored zostanie przyjęty równie dobrze? Przekonamy się o tym w okolicach 12 października, gdy gra zadebiutuje w Polsce na platformach PC, Xbox 360 i PlayStation 3.