Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2012, 11:05

autor: Olek

[UAKTUALNIENIE] Paweł Małaszyński jako Agent 47 w grze Hitman: Rozgrzeszenie

Agent 47 nie należy do najbardziej elokwentnych bohaterów świata gier wideo, ale w Hitman: Rozgrzeszenie przemówi głosem Pawła Małaszyńskiego. Gra ukaże się w Polsce w podwójnej - polskiej (dubbing) i angielskiej wersji językowej.

[UAKTUALNIENIE] Paweł Małaszyński jako Agent 47 w grze Hitman: Rozgrzeszenie - ilustracja #1

Do zaplanowanej na 20 listopada premiery gry Hitman: Rozgrzeszenie pozostały niespełna dwa miesiące. Deweloperzy z duńskiego studia IO Interactive kładą więc ostatnie szlify na swym dziele, a rodzimy dystrybutor, którym jest firma Cenega Poland, przygotowuje profesjonalną, polską wersję językową z udziałem gwiazdy – Pawła Małaszyńskiego (Tajemnica Twierdzy Szyfrów, Czas Honoru, Misja Afganistan i inne).

Dla popularnego aktora filmowego i teatralnego będzie to pierwszy dubbing nagrany na potrzeby gry wideo. Zadanie wydaje się o tyle trudne, że będzie musiał zmierzyć się z Davidem Batesonem, który użyczał głosu Agentowi 47 także we wcześniejszych grach z cyklu Hitman. Czy debiutant poradzi sobie z rolą płatnego zabójcy? Cóż, wcześniejsze dokonania Pawła Małaszyńskiego (m.in. rola Jacka "Granda" Wielgosza w serialu Oficer), wskazują, że odpowiadają mu bohaterowie o szorstkich charakterach.

[UAKTUALNIENIE] Paweł Małaszyński jako Agent 47 w grze Hitman: Rozgrzeszenie - ilustracja #2Paweł Małaszyński (ur. 1976 r. w Szczecinku) – aktor filmowy i teatralny, a także tekściarz i wokalista zespołu rockowego Cochise. Zadebiutował epizodyczną rólką młodzieńca z karczmy w filmie Wiedźmin (2002). Do tej pory wystąpił w kilkudziesięciu produkcjach filmowych i telewizyjnych. Za jego najważniejsze dokonania zawodowe uznać można role por. pilota Piotra Baszkowskiego w Katyniu Andrzeja Wajdy oraz Johana Jorga w telewizyjnym serialu Tajemnica Twierdzy Szyfrów.

UAKTUALNIENIE: Z informacji przekazanych nam dziś przez firmę Cenega Poland wynika, że gra Hitman: Rozgrzeszenie dostępna będzie w podwójnej – polskiej (dubbing) i angielskiej wersji językowej na wszystkich platformach sprzętowych, a więc komputerach PC oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.

  1. Hitman: Rozgrzeszenie na E3 2012 - sprawdzamy w akcji nowe zlecenia Agenta 47
  2. Hitman: Sniper Challenge, czyli co porabia Agent 47 przed premierą gry Hitman: Rozgrzeszenie
  3. Hitman: Absolution - o skradaniu i akcji w nowych przygodach agenta 47
  4. Hitman: Absolution - E3 2011 - pierwsze spojrzenie