Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2012, 13:55

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Prawie milion pre-orderów i niemal dwa miliony pobrań dema gry FIFA 13

Firma Electronic Arts na dwa tygodnie przed premierą gry FIFA 13 odnotowała ponad 875 tysięcy pre-orderów, a w ciągu trzech dni niemal dwa miliony razy pobrano demo tej produkcji. Zainteresowanie nadchodzącą odsłoną popularnej serii jest jeszcze większe niż w przypadku FIFA 12.

Firma Electronic Arts pochwaliła się rekordowym zainteresowaniem grą sportową FIFA 13. Gracze złożyli już prawie milion zamówień przedpremierowych na ten tytuł, a liczba pobrań wersji demonstracyjnej w ciągu trzech dni mocno zbliżyła się do dwóch milionów.

Na dwa tygodnie przed premierą FIFA 13 odnotowano ponad 875 tysięcy pre-orderów. To o 37% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku w Europie (wtedy czekaliśmy na premierę FIFA 12) i aż o 62% więcej w Stanach Zjednoczonych. Szczególnie duże wrażenie robi rosnące zainteresowanie serią na amerykańskim rynku, gdzie piłka nożna nie cieszy się taką popularnością jak na Starym Kontynencie.

Duże napięcie przed premierą FIFA 13 można zaobserwować również w liczbie pobrań wersji demonstracyjnej tego tytułu na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Demo ściągnięto 1,99 miliona razy w ciągu trzech dni od jego debiutu w popularnych serwisach cyfrowej dystrybucji. Porównując powyższy wynik z tym samym okresem dostępności wersji demonstracyjnej FIFA 12 w zeszłym roku, tym razem na sprawdzenie nadchodzącej produkcji zdecydowało się o 29% więcej graczy.

FIFA 13 zadebiutuje w Europie 28 września bieżącego roku, choć nabywcy specjalnej przepustki Season Pass będą mogli rozpocząć pobieranie gry już 21 września, a 18 września otrzymają dostęp do trybu FIFA 13 Ultimate Team na oficjalnej stronie EA Sports. W przygotowaniu są wersje na PC, PlayStation 3, Xboksa 360, Wii U, Wii, PlayStation Vita, 3DS-a, PlayStation 2 oraz PSP. Posiadacze wybranych platform sprzętowych w naszym kraju będą mogli cieszyć się pełną polską wersją językową, która pojawi się za sprawą firmy Electronic Arts Polska.