Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2012, 14:45

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Dishonored – ostatni odcinek miniserialu „Opowieści z Dunwall” z napisami po polsku

W ostatnim epizocie trzyczęściowych „Opowieści z Dunwall” poznajemy pokrótce postać wynalazcy Piero oraz historię powstania maski zabójcy Corvo Attano, bohatera gry Dishonored studia Arkane.

Dishonored – ostatni odcinek miniserialu „Opowieści z Dunwall” z napisami po polsku - ilustracja #1
Kadr z trzeciego odcinka „Opowieści z Dunwall”

„W umyśle szaleństwa” – taki tytuł nosi trzeci odcinek miniserialu The Tales from Dunwall, który udostępniła wczoraj w sieci firma Bethesda, wydawca gry Dishonored. Miłośnikom prozy Lovecrafta z pewnością skojarzy się on z tytułem minipowieści „W górach szaleństwa”.

Tak jak poprzednie odcinki, trzecia odsłona miniserialu wyróżnia się mrocznym klimatem i specyficzną oprawą graficzną, za którą odpowiadają agencja Rokkan oraz studio animacji Psyop. Jej bohaterem jest wynalazca Piero, którego prześladują wizje umierającego chłopca. Jest on twórcą maski, którą protagonista Dishonored – Corvo Attano – otrzymuje od boskiej istoty zwanej „Obcym”. Warto dodać, że w grze jego postaci głosu użycza Brad Dourif, znany m.in. z roli Smoczego Języka w filmowej adaptacji Władcy Pierścieni Petera Jacksona.

Cykl trzech krótkich filmów animowanych pod zbiorczym tytułem „Opowieści z Dunwall” jest oryginalnym sposobem na promocję gry Dishonored, która pojawi się w naszym kraju 12 października na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. W poprzednich odcinkach poznaliśmy inicjatora rewolucji przemysłowej w stolicy kraju Gristol – Esmonda Roseburrow, a także młodego chłopca, samotnie walczącego ze strachem i przerażeniem. Z kolei wcześniej mogliśmy zapoznać się z procesem tworzenia gry w czteroodcinkowym cyklu dzienników deweloperskich.