Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 28 września 2012, 18:05

autor: Sarge

Rozwiązano katowickie studio firmy City Interactive

Wygląda na to, że 90% pracowników katowickiego studia City Interactive pożegnało się ze swoimi posadami, co poskutkowało rozwiązaniem całego oddziału. Należy jednak nadmienić, że jest to tylko jeden z wielu zespołów deweloperskich założonych przez firmę City Interactive (Sniper: Ghost Warrior 2, Enemy Front).

Na facebookowym profilu Polski GameDev pojawiła się przykra informacja, że katowickie studio City Interactive (znane również jako CI Games) zostało rozwiązane. Polski GameDev to swego rodzaju centrum informacji na temat rodzimego dewelopingu gier.

Rozwiązano katowickie studio firmy City Interactive - ilustracja #1
Dogfight 1942 to ostatnia produkcja katowickiego oddziału City Interactive

Rozwiązanie katowickiego oddziału wynika ze zwolnienia 90% jego pracowników. Ostatnią produkcją studia był zręcznościowy symulator lotniczy Dogfight 1942. W tej chwili nie wiadomo, jakie były przyczyny restrukturyzacji i w jaki sposób wpłynie ona rozwój całej firmy City Interactive, która posiada swoje studia m.in. także w Rzeszowie, Bydgoszczy, Poznaniu, Londynie i Bukareszcie.

Jedną z najbardziej oczekiwanych gier firmy City Interactive jest Sniper: Ghost Warrior 2. Graczy obawiających się o ten tytuł można jednak uspokoić, że rozwiązanie katowickiego studia nie powinno negatywnie wpłynąć na deweloping kontynuacji wydanej w 2010 roku gry akcji ze snajperem w roli głównej. Spokojny los czeka także strzelaninę Enemy Front, która jest tworzona przez rzeszowski i londyński oddział City Interactive.