Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2012, 11:39

autor: luckie

World of Tanks pod obstrzałem - hakerzy zaatakowali PlaySpan Marketplace

Dane części graczy World of Tanks i innych gier korzystających z systemu płatności PlaySpan Marketplace zostały wykradzione przez hakerów. Jeśli i Ty korzystałeś ze sklepu firmy PlaySpan lepiej szybko przestań używać podanego tam hasła!

World of Tanks pod obstrzałem - hakerzy zaatakowali PlaySpan Marketplace - ilustracja #1
World of Tanks ucierpiało w wyniku ataku hakerów

Ostrzegamy wszystkich użytkowników World of Tanks, którzy kiedykolwiek dokonywali zakupów w grze – studio Wargaming.net poinformowało, że w wyniku ataku hakerskiego na usługę PlaySpan dane części graczy zostały wykradzione. Na baczności powinni się mieć wszyscy, którzy kupowali wirtualne przedmioty do jakiejkolwiek gry za pośrednictwem PlaySpan. Wargaming.net uspokaja:

Z bazy danych [sklepu PlaySpan Marketplace] wykradziona została jedynie część nazw użytkowników i zaszyfrowanych haseł. Nasi partnerzy poinformowali nas, że PlaySpan Marketplace i dostępna na stronie gry World of Tanks VISA Playspan, to dwie osobne usługi. Jeśli byłeś zarejestrowany na stronie sklepu PlaySpan Marketplace, możliwe, że Twoje dane zostały wykradzione, jednak żadne informacje finansowe nie zostały zagrożone.

World of Tanks korzysta z systemu płatności PlaySpan Marketplace, ale jeżeli Wasze dane logowania do gry różniły się od tych używanych w owej usłudze, nie ma potrzeby zmiany hasła. Zmieńcie je natomiast wszędzie tam, gdzie używaliście tych samych danych, co w zaatakowanym serwisie. Spokojni mogą być też użytkownicy takich tytułów jak EVE Online, Guild Wars i RuneScape – wbrew pierwotnym pogłoskom ich dane są całkowicie bezpieczne.

Firma PlaySpan obsługująca system płatności ponad tysiąca gier internetowych padła ofiarą ataku hakerskiego. Dane wielu użytkowników PlaySpan Marketplace – nazwy kont, zaszyfrowane hasła i adresy e-mail – zostały wykradzione. Dla bezpieczeństwa strona PlaySpan Marketplace została tymczasowo zamknięta, a konta użytkowników zablokowane. Jeśli używacie tego samego hasła w różnych serwisach, najlepiej zrobicie zmieniając je jak najszybciej!

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.