Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2012, 11:30

autor: Góral

Darkstalkers Resurrection ukaże się na Xbox Live i PlayStation Network w przyszłym roku

Niezbyt popularna u nas w kraju seria bijatyk Darkstalkers, doczeka się odświeżonego wydania w ramach Xbox Live i PlayStation Network. Darkstalkers Resurrection zawierać będzie dwie odsłony gry - Night Warriors: Darkstalkers Revenge i Darkstalkers 3.

Firma Capcom poinformowała, że na początku przyszłego roku do sprzedaży za pośrednictwem usług Xbox Live i PlayStation Network trafią dwie klasyczne części gry Darkstalkers. Zestaw ukaże się pod nazwą Darkstalkers Resurrection i zawierać będzie Night Warriors: Darkstalkers Revenge, a także Darkstalkers 3. Cenę ustalono na 1600 punktów Microsoft (X360) i 14,99 dolarów (PS3).

Darkstalkers Resurrection ukaże się na Xbox Live i PlayStation Network w przyszłym roku - ilustracja #1

Night Warriors: Darkstalkers Revenge to druga część serii, która oryginalnie ukazała się w 1996 roku na konsolę Sega Saturn. Darkstalkers 3 zadebiutowało dwa lata później na tym samym sprzęcie. Nowe wersje nie zostaną drastycznie zmienione pod kątem rozgrywki, ale twórcy zapowiadają szereg usprawnień technicznych.

Grafika zostanie podniesiona do wysokiej rozdzielczości z opcją przełączania się pomiędzy różnymi widokami (obstawiam wersje HD i oryginalną oprawę, jak np. w Halo: Combat Evolved Anniversary). Oprócz tego będzie możliwość oglądania powtórek wysyłanych bezpośrednio na serwery, lub serwis YouTube. Tryb obserwatora umożliwi podglądanie dokonań znajomych i komentowanie spotkania na bieżąco. Dodatkowo gracze otrzymają tryb wyzwań i tutorial, 18 wojowników, a także zestaw Osiągnięć i Trofeów, w zależności od wybranej wersji. Największym usprawnieniem będzie jednak dodanie multiplayera, który skorzysta z systemu GGPO. W wielkim skrócie redukuje on lagi, tak, by płynność rozgrywki była niemal identyczna, jak podczas zabawy na jednej konsoli.

Na koniec mamy dla Was zwiastun, przedstawiający najważniejsze założenia nadchodzącej produkcji.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Darkstalkers Resurrection

Darkstalkers Resurrection