Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2012, 11:30

autor: Góral

Darkstalkers Resurrection ukaże się na Xbox Live i PlayStation Network w przyszłym roku

Niezbyt popularna u nas w kraju seria bijatyk Darkstalkers, doczeka się odświeżonego wydania w ramach Xbox Live i PlayStation Network. Darkstalkers Resurrection zawierać będzie dwie odsłony gry - Night Warriors: Darkstalkers Revenge i Darkstalkers 3.

Firma Capcom poinformowała, że na początku przyszłego roku do sprzedaży za pośrednictwem usług Xbox Live i PlayStation Network trafią dwie klasyczne części gry Darkstalkers. Zestaw ukaże się pod nazwą Darkstalkers Resurrection i zawierać będzie Night Warriors: Darkstalkers Revenge, a także Darkstalkers 3. Cenę ustalono na 1600 punktów Microsoft (X360) i 14,99 dolarów (PS3).

Darkstalkers Resurrection ukaże się na Xbox Live i PlayStation Network w przyszłym roku - ilustracja #1

Night Warriors: Darkstalkers Revenge to druga część serii, która oryginalnie ukazała się w 1996 roku na konsolę Sega Saturn. Darkstalkers 3 zadebiutowało dwa lata później na tym samym sprzęcie. Nowe wersje nie zostaną drastycznie zmienione pod kątem rozgrywki, ale twórcy zapowiadają szereg usprawnień technicznych.

Grafika zostanie podniesiona do wysokiej rozdzielczości z opcją przełączania się pomiędzy różnymi widokami (obstawiam wersje HD i oryginalną oprawę, jak np. w Halo: Combat Evolved Anniversary). Oprócz tego będzie możliwość oglądania powtórek wysyłanych bezpośrednio na serwery, lub serwis YouTube. Tryb obserwatora umożliwi podglądanie dokonań znajomych i komentowanie spotkania na bieżąco. Dodatkowo gracze otrzymają tryb wyzwań i tutorial, 18 wojowników, a także zestaw Osiągnięć i Trofeów, w zależności od wybranej wersji. Największym usprawnieniem będzie jednak dodanie multiplayera, który skorzysta z systemu GGPO. W wielkim skrócie redukuje on lagi, tak, by płynność rozgrywki była niemal identyczna, jak podczas zabawy na jednej konsoli.

Na koniec mamy dla Was zwiastun, przedstawiający najważniejsze założenia nadchodzącej produkcji.