Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS3X360
Okładka Darkstalkers Resurrection (PS3)
OkładkaDarkstalkers Resurrection (PS3)

Darkstalkers Resurrection

Odświeżona kompilacja dwóch klasycznych dwuwymiarowych bijatyk z serii Darkstalkers. Wzbogacono je o nowe elementy, takie jak galerie, misje, a także rozbudowany tryb rozgrywek wieloosobowych. Darkstalkers Resurrection dostępne jest wyłącznie w dystrybucji cyfrowej.

Bijatyki | 2D | na 2 osoby | reedycje/remastery/remaki | PS Plus Premium

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Darkstalkers Resurrection Premiera

13mar2013

X360 PS3

producent: Iron Galaxy Studios wydawca: Capcom

Darkstalkers Resurrection to tradycyjne dwuwymiarowa bijatyka. Jest on kompilacją poprawionych wersji gier Night Warriors: Darkstalkers' Revenge oraz Darkstalkers 3, których premiera miała miejsce odpowiednio w 1995 i 1997 roku, na konsolach Sega Saturn oraz PlayStation. Tytuły zostały przystosowane do działania na współczesnych konsolach i wzbogacone o liczne dodatki, a także możliwość zabawy poprzez internet. Za odświeżenie obu gier odpowiada założone w 2008 roku amerykańskie studio Iron Galaxy. Deweloper jest najlepiej znany fanom serii Street Fighter, bowiem zajmował się odświeżeniem gry Street Fighter III: 3rd Strike Online i przygotowaniem jej do wydania na PlayStation 3 i Xboksa 360.

Oryginalni wojownicy, model rozgrywki oraz tryby gry pozostały kompletnie niezmienione i nienaruszone przez dewelopera. Nadal mamy do czynienia ze standardową dwuwymiarową bijatyką, oferującą kilkanaście grywalnych postaci, dysponujących unikalnymi atakami specjalnymi. Z racji wieku, system walki nie jest tak rozwinięty i kompleksowy jak w przypadku wielu współczesnych przedstawicieli gatunku, ale nadal potrafi dostarczyć wielu emocji miłośnikom wirtualnych pojedynków.

Głównym zmianom poddano oprawę graficzną, przystosowaną teraz do wyświetlania obrazu w wysokich rozdzielczościach. Niestety, zastosowanie filtrów pozwalających uzyskać te efekty sprawia, że jak w innych tego typu konwersjach, obraz może być nieco rozmyty i zamglony. Najważniejszą nowością dla graczy będzie jednak wprowadzenie możliwości zabawy poprzez sieć. Gra oferuje maksymalnie 8-osobowe lobby, opcję wyszukiwania oponentów, tablice wyników oraz inne atrakcje, takie jak szybkie dzielenie się powtórkami z walk w serwisie YouTube. Poza tym, producenci wprowadzili także możliwość odblokowywanie różnego rodzaju bonusów, takich jak szkice czy ilustracje koncepcyjne oraz misje, stawiające przed nami różnego rodzaju zadania.

Ostatnia modyfikacja 22 października 2012

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 1,5 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Darkstalkers Resurrection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
X360
PS3