Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS3X360
Okładka Darkstalkers Resurrection (PS3)
OkładkaDarkstalkers Resurrection (PS3)

Darkstalkers Resurrection

Odświeżona kompilacja dwóch klasycznych dwuwymiarowych bijatyk z serii Darkstalkers. Wzbogacono je o nowe elementy, takie jak galerie, misje, a także rozbudowany tryb rozgrywek wieloosobowych. Darkstalkers Resurrection dostępne jest wyłącznie w dystrybucji cyfrowej.

Bijatyki | 2D | na 2 osoby | reedycje/remastery/remaki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Darkstalkers Resurrection Premiera

13mar2013

X360 PS3

producent: Iron Galaxy Studios wydawca: Capcom

Darkstalkers Resurrection to tradycyjne dwuwymiarowa bijatyka. Jest on kompilacją poprawionych wersji gier Night Warriors: Darkstalkers' Revenge oraz Darkstalkers 3, których premiera miała miejsce odpowiednio w 1995 i 1997 roku, na konsolach Sega Saturn oraz PlayStation. Tytuły zostały przystosowane do działania na współczesnych konsolach i wzbogacone o liczne dodatki, a także możliwość zabawy poprzez internet. Za odświeżenie obu gier odpowiada założone w 2008 roku amerykańskie studio Iron Galaxy. Deweloper jest najlepiej znany fanom serii Street Fighter, bowiem zajmował się odświeżeniem gry Street Fighter III: 3rd Strike Online i przygotowaniem jej do wydania na PlayStation 3 i Xboksa 360.

Oryginalni wojownicy, model rozgrywki oraz tryby gry pozostały kompletnie niezmienione i nienaruszone przez dewelopera. Nadal mamy do czynienia ze standardową dwuwymiarową bijatyką, oferującą kilkanaście grywalnych postaci, dysponujących unikalnymi atakami specjalnymi. Z racji wieku, system walki nie jest tak rozwinięty i kompleksowy jak w przypadku wielu współczesnych przedstawicieli gatunku, ale nadal potrafi dostarczyć wielu emocji miłośnikom wirtualnych pojedynków.

Głównym zmianom poddano oprawę graficzną, przystosowaną teraz do wyświetlania obrazu w wysokich rozdzielczościach. Niestety, zastosowanie filtrów pozwalających uzyskać te efekty sprawia, że jak w innych tego typu konwersjach, obraz może być nieco rozmyty i zamglony. Najważniejszą nowością dla graczy będzie jednak wprowadzenie możliwości zabawy poprzez sieć. Gra oferuje maksymalnie 8-osobowe lobby, opcję wyszukiwania oponentów, tablice wyników oraz inne atrakcje, takie jak szybkie dzielenie się powtórkami z walk w serwisie YouTube. Poza tym, producenci wprowadzili także możliwość odblokowywanie różnego rodzaju bonusów, takich jak szkice czy ilustracje koncepcyjne oraz misje, stawiające przed nami różnego rodzaju zadania.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 0,9 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Darkstalkers Resurrection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
X360
PS3