Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiX360PS3
Okładka JoJo’s Bizarre Adventure HD Ver. (PS3)
OkładkaJoJo’s Bizarre Adventure HD Ver. (PS3)

JoJo’s Bizarre Adventure HD Ver.

Dwuwymiarowa bijatyka oparta na popularnej w Japonii serii komiksowej. Gra, podobnie jak klasyki gatunku, oferuje możliwość rozegrania pojedynków jeden na jednego z poszczególnymi przeciwnikami. Edycja HD jest ulepszoną wersją tytułu wydanego na konsolę Deamcast w 1999 roku.

Bijatyki | 2D | reedycje/remastery/remaki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

JoJo’s Bizarre Adventure HD Ver. Premiera

21sie2012

PS3

22sie2012

X360

producent: Capcom wydawca: Capcom Strona oficjalna

Gry podobne do JoJo’s Bizarre Adventure HD Ver.

Mortal Kombat II

Darkstalkers Resurrection

Marvel vs. Capcom 2

JoJo’s Bizarre Adventure HD Ver. to klasyczna dwuwymiarowa bijatyka, której bohaterami są postaci występujące w japońskiej serii komiksowej o tym samym tytule. Gra jest ulepszoną i poprawioną wersją produkcji, która ukazała się w 1999 roku na konsoli Dreamcast. Edycja ta z kolei była adaptacją wersji z salonów arcade. Producentem oryginału jak i jego odświeżonej odsłony jest firma Capcom.

Tytuł oparty jest na historii przedstawionej w popularnej mandze JoJo’s Bizarre Adventure, której nowe tomy ukazują się z krótkimi przerwami od 1987 roku. Przedstawia ona dzieje rodziny złodziei o nazwisku Joestar, której kolejne pokolenia muszą zmierzyć się z różnymi niebezpieczeństwami i przeciwnościami. W grze mamy okazję wcielić się w ponad 20 postaci korzystających z nadprzyrodzonych mocy.

Podobnie jak w klasykach gatunku, takich jak Street Fighter czy Mortal Kombat, gracze biorą udział w pojedynkach jeden na jeden, a ich zadaniem jest skuteczne wyeliminowanie przeciwnika, w trakcie organicznych czasowo rund. Twórcy przygotowali szeroką paletę ruchów oraz kombosów, których opanowanie będzie wymagało czasu oraz umiejętności.

Tak jak w oryginalnej wersji gry, możemy wziąć udział w pojedynkach sieciowych. Capcom znacząco rozbudował jednak tryb multiplayer, korzystając z infrastruktury przygotowanej z myślą o Super Street Fighter IV i Marvel vs. Capcom 3. Gracze wybierają oponentów na podstawie różnych czynników, takich jak umiejętności czy jakość połączenia. Każdy rozegrany pojedynek zwiększa pulę zdobytych punktów, przekładających się na poziom naszego sieciowego profilu. Wprowadzenie lobby pozwala ośmiu walczącym na organizowanie małych turniejów oraz wzajemne obserwowanie walk. Powtórki naszych zwycięstw lub porażek możemy zapisywać na dysku i dzielić się nimi z innymi grajacymi.

Oprawa graficzna nie uległa znaczącym zmianom, poza wprowadzeniem wyższych rozdzielczości i wygładzeniem dwuwymiarowych modeli postaci oraz teł. Miłośnicy oryginału mogą wyłączyć wszelkie ulepszenia i grać w oryginalnej jakości obrazu.

Tryb gry: single player   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI JoJo’s Bizarre Adventure HD Ver.

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
PS3
X360