Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2012, 09:03

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni zadebiutuje pod koniec listopada

Poznaliśmy datę premiery gry LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni na terenie Europy. Produkcja ukaże się 23 listopada na komputerach PC, konsolach PlayStation 3, Xbox 360, PS Vita, DS, 3DS i Wii. W USA można już grać na handheldach, użytkownicy pozostałych platform muszą poczekać jeszcze dwa tygodnie.

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment, wydawca gry LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni, ujawniła datę premiery najnowszej produkcji w świecie popularnych klocków. Gra ukaże się w Europie 23 listopada na wszystkich liczących się platformach sprzętowych. W Stanach Zjednoczonych sytuacja wygląda nieco inaczej, ponieważ już teraz można tam kupić wersje na handheldy DS, 3DS i Vita, a odsłony na stacjonarne konsole i komputery PC zadebiutują 13 listopada.

LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni pozwoli wcielić się między innymi w Aragorna. - 2012-10-31
LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni pozwoli wcielić się między innymi w Aragorna.

Tytuł oparty jest na niesamowicie popularnej marce Władca Pierścieni. Po raz pierwszy w grze z tej serii będzie nam dane przemierzać otwarty świat ogromną liczbą grywalnych postaci. Rozgrywka sama w sobie nie uległa większym zmianom w porównaniu do poprzednich odsłon cyklu LEGO. W dalszym ciągu jest to wesoła platformówka, w której trzeba rozwiązywać różne zagadki, walczyć z przeciwnikami, itd.

Nowością jest system craftingu, pozwalający tworzyć własne przedmioty ze znalezionych rzeczy. Oprócz tego, standardowo producenci ze studia Traveller's Tales udostępnią wszystkim chętnym lokalną kooperację dla dwóch osób.

W Polsce gra ukaże się nakładem firmy Cenega Poland w pełnej polskiej wersji językowej. Ceny sugerowane wynoszą: 229,99 zł (Xbox 360, PlayStation 3), 119,99 zł (PC), 179,99 zł (Vita). LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni zadebiutuje w naszym kraju w tym samym terminie, co w reszcie Europy, czyli 23 listopada.