Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2012, 09:40

autor: Góral

LEGO The Lord of the Rings z otwartym światem

Warner Bros. Interactive, światowy wydawca gry LEGO The Lord of the Rings, ujawnił część detali na temat zbliżającej się produkcji. Gra rozgrywać będzie się w otwartym świecie Śródziemia, pozwoli na tworzenie własnych przedmiotów, a liczba dostępnych postaci zamknie się w około 80 plastikowych ludzikach.

Wydawca gry LEGO The Lord of the Rings, firma Warner Bros. Interactive, ujawnił kilka informacji na temat nadchodzącej produkcji. Jako, że akcja tytułu rozgrywa się w krainie Śródziemia, przyjdzie nam dowolnie zwiedzać znane z książek Tolkiena tereny. Wszystko to w związku z postawieniem na otwarty świat, który da grającemu spore możliwości.

W grze będzie dostępnych około 80 grywalnych postaci, w tym ulubieńcy publiczności: Aragorn, Gandalf, Legolas, Gimli, Boromir, Frodo, Sam, Merry i Pippin. Większość z nich odblokujemy podczas pokonywania kolejnych etapów obszernej kampanii. Jak to w przypadku gier firmowanych marką LEGO bywa, bawić się będzie można w lokalnej kooperacji dla dwóch graczy.

Ogromny sukces Minecrafta sprawił, że obecnie na topie jest crafting – tworzenie własnych rzeczy, narzędzi, przedmiotów z dostępnych surowców. Podobny system znajdzie się także w LEGO The Lord of the Rings. W domorosłego wynalazcę wcielimy się w siedzibie lokalnego kowala. Ponadto twórcy umożliwią kolekcjonowanie sławnych przedmiotów i broni, a postacie wypowiedzą teksty znane z filmów.

Światowa premiera gry odbędzie się 30 października na większości dostępnych konsol oraz komputerach. Dystrybutorem gry w naszym kraju jest firma Cenega Poland, jednak na razie nie mamy żadnych informacji na temat polskiego wydania.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni

LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni