Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2012, 09:26

Fuse - studio Insomniac Games ujawnia pierwsze konkrety

Studio Insomniac Games oficjalnie ujawniło grę Fuse. Zgodnie z przewidywaniami okazała się ona być przerobioną wersją zapowiedzianego wcześniej Overstrike. Zmiany objęły głównie styl graficzny, który mocno skręcił w stronę realizmu.

Fuse - studio Insomniac Games ujawnia pierwsze konkrety - ilustracja #1
Fuse stawia na bardziej realistyczny styl graficzny niż Overstrike.

Na początku września studio Insomniac Games opublikowało pierwszego screena z nieujawnionej dotąd gry zatytułowanej Fuse. Od razy pojawiły się spekulacje sugerujące, że nie jest to nowa produkcja i zamiast tego stanowi mocno przerobioną wersję Overstrike. Te informacje zostały teraz oficjalnie potwierdzone przez samych twórców.

Zmiany w Fuse nie ograniczają się do tytułu i obejmują również styl graficzny. Autorzy odeszli od kreskówkowej stylistyki widocznej na pierwszych zwiastunach i postawili na bardziej realistyczne projekty postaci. Twórcy podkreślają jednak, że nie oznacza to skrętu w stronę poważnej fabuły. Gra wciąż będzie skrzyła się humorem, a komentarze bohaterów mają regularnie wywoływać uśmiech na naszych twarzach.

Fuse będzie trzeciosobową strzelanką, wyposażoną w modny obecnie system osłon. Tempo rozgrywki ma być bardzo szybkie, a system sterowania zaprojektowano tak, aby umożliwiał płynne pokonywanie wszystkich przeszkód. Gra umożliwi samotną zabawę, ale skrzydła w pełni rozwinie dopiero w trybie kooperacyjnym. Gracze wcielają się w członków czteroosobowej drużyny tajnych agentów, z których każdy posiadać będzie unikalne uzbrojenie i umiejętności. Jeśli zdecydujemy się na zabawę w pojedynkę, to pozostałą trójką bohaterów pokieruje sztuczna inteligencja. Jednocześnie jednak będziemy mogli w każdej chwili przeskoczyć do ciała innego członka oddziału.

Mocną stroną gry ma być ciekawe eksperymentalne uzbrojenie, napędzane niestabilną substancją obcego pochodzenia. Zabawę uatrakcyjni także system rozwoju postaci. Za wykonywanie zadań i wykańczanie przeciwników nagradzani będziemy punktami, które potem wydamy na zakup dodatkowych umiejętności. Ten mechanizm ma być wspólny dla wszystkich trybów rozgrywki. Oznacza to, że postać z kampanii będziemy mogli wykorzystać również w multiplayerze.

Redaktorzy zagranicznych serwisów, którzy mieli okazję obejrzeć grę w akcji, podkreślają też atrakcyjną, płynną i przede wszystkim ostrą oprawę graficzną. To ostatnie powinno uspokoić obawy graczy, którzy mieli styczność z działającym w rozdzielczości 960x704 Resistance 3 tego samego zespołu. Warto dodać, że jest to pierwszy projekt from Insomniac Games, powstaje z myślą o więcej niż jednej platformie sprzętowej. Do tej pory studio tworzyło tytuły wyłącznie na konsole firmy Sony. Fuse zadebiutuje na PlayStation 3 i Xboksie 360 w marcu przyszłego roku.