Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2012, 15:37

autor: Aver

Gra Overstrike od twórców serii Resistance przemianowana na Fuse

Założyciel studia Insomniac poinformował na targach PAX Prime, że 12 września nastąpi prezentacja gry Fuse, wcześniej znanej pod tytułem Overstrike. Chodzi o grę akcji na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 z rozbudowanym trybem kooperacji.

Ted Price, założyciel studia Insomniac Games, twórców serii Resistance i Ratchet & Clank, poinformował podczas swojego wystąpienia na targach PAX Prime w Seattle, że 12 września poznamy grę Fuse. Według doniesień serwisu Game Informer, chodzi o zmodyfikowaną wersję produkcji dotychczas znanej jako Overstrike.

Gra Overstrike twórców serii Resistance przemianowana na Fuse - ilustracja #1
Gra Fuse – obrazek z wystąpienia Teda Price'a na targach PAX Prime

Podczas wystąpienia zaprezentowano jeden screen i podano adres oficjalnej strony internetowej gry Fuse, gdzie już za niecałe dwa tygodnie znajdziemy więcej informacji o tytule.

O projekcie Overstrike było cicho od dłuższego czasu. W czerwcu Frank Gibeau z firmy Electronic Arts wspomniał w jednym z wywiadów, że studio Insomniac zaprezentuje swoja grę w lecie. Wcześniej sugerowano, że Overstrike może ukazać się jeszcze w tym roku. Zważywszy na zmianę tytułu, a przypuszczalnie także samej koncepcji gry, jej premiera nastąpi prawdopodobnie dopiero w 2013 roku.

Gra Overstrike twórców serii Resistance przemianowana na Fuse - ilustracja #2Oficjalna zapowiedź Overstrike miała miejsce na targach E3 w 2011 roku. Tytuł miał być pierwszym wieloplatformowym projektem studia Insomniac Games i skupiać się na działaniach grupy czterech zwariowanych najemników, którzy w nieodległej przyszłości muszą stawić czoło nowemu zagrożeniu – pewnej tajemniczej i niezwykle groźnej organizacji. Produkcja miała się wyróżniać rozbudowanym trybem kooperacji, ciekawą fabułą, nietypowymi rodzajami broni oraz dynamiczną mieszanką akcji i humoru.