Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2012, 11:03

autor: Kono

Nowy Populous oraz niezapowiedziane gry od Respawn Entertainment i Insomniac Games jeszcze w tym roku?

Według danych znalezionych w sieci, w ramach programu EA Partners mają zostać wydane nowe gry studiów Respawn Entertainment i Insomniac Games oraz nowa odsłona Populousa.

Jeden z użytkowników forum NeoGAF, wykazując się niezwykłą dociekliwością, dotarł do informacji mówiących o tym, że w ciągu następnych kilkunastu miesięcy możemy spodziewać się niezapowiedzianych dotąd gier autorstwa zespołów Insomniac Games i Respawn Entertainment oraz kolejnej odsłony cyklu Populous.

Użytkownik posługujący się ksywką Kifimbo znalazł w sieci stronę wikispaces zatytułowaną „EAPMarketingFY13” (aktualnie witryna jest zabezpieczona hasłem). Ten z pozoru tajemniczy skrót można rozszyfrować jako „Electronic Arts Partners Marketing Fiscal Year 2013”, czyli marketing programu EA Partners na rok fiskalny 2013 tzn. od kwietnia 2012 roku do marca 2013 roku. We wpisie na forum NeoGAF Kifimbo stwierdził, że strona zawierała następujące pozycje: The Secret World, Overstrike, Populous, Outernauts, Respawn.

Dwie z wymienionych powyżej gier są nam już dosyć dobrze znane. The Secret World to z tytuł gatunku MMO, tworzony firmę Funcom, mającą na swoim koncie m.in. Age of Conan i Anarchy Online. Drugą znaną pozycją jest Overstrike – produkcja autorstwa zespołu Insomniac Games ma być grą akcji, w której wcielimy się w grupę zwariowanych najemników.

Nowy Populous oraz niezapowiedziane gry od Respawn Entertainment i Insomniac Games jeszcze w tym roku? - ilustracja #1

The Secret World (PC, Xbox 360)

Tajemnicą są natomiast ostatnie trzy pozycje. Populous to oczywiście znana marka gier reprezentujących gatunek symulacji boga, której autorem jest Peter Molyneux. Jak dotąd w sieci nie pojawiły się żadne informacje sugerujące, że kolejny tytuł z tej serii jest w produkcji. Być może już wkrótce dowiemy się czegoś więcej na jego temat.

Na temat produkcji Outernauts wiemy jedynie tyle, że firma Insomniac Games zarejestrowała domeny outernauts-game.com oraz outernauts-game.net. Oznaczałoby to, że twórcy serii Resistance oraz Ratchet & Clank mają w zanadrzu kolejną pozycję, którą zamierzają zaserwować graczom. Być może jest to jedna z zapowiadanych gier społecznościowych?

Respawn to najprawdopodobniej kodowa nazwa projektu, nad którym pracuje firma Respawn Entertainment. Warto pamiętać o tej nazwie, gdyż założycielami tego studia deweloperskiego są Jason West i Vince Zampella, którzy wsławili się zarówno współtworzeniem marki Call of Duty, jak i słynnym procesem po odejściu z koncernu Activision.

Aktualnie wszystkie powyższe informacje pozostają w sferze plotek i domysłów. Zainteresowani sprawą czekają na odpowiedź firmy Electronic Arts, chociaż wątpliwe jest, by amerykański koncern zapowiedział trzy projekty tylko po to, by uciąć wszelkie spekulacje.