Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2011, 10:30

autor: Hed

Overstrike pierwszą wieloplatformową grą twórców Ratchet & Clank i Resistance

Na konferencji firmy Electronic Arts poznaliśmy nowy projekt twórców serii Ratchet & Clank oraz Resistance, czyli grę akcji Overstrike. Produkcja została zaprezentowana przez Teda Price’a, prezesa Insomniac, który wprowadził graczy do nowego uniwersum i przedstawił jego bohaterów. Zapowiada się ciekawe połączenie typowego dla dewelopera humoru z ciekawymi pomysłami.

Na konferencji firmy Electronic Arts poznaliśmy nowy projekt twórców serii Ratchet & Clank oraz Resistance, czyli grę akcji Overstrike. Produkcja została zaprezentowana przez Teda Price’a, prezesa Insomniac, który wprowadził graczy do nowego uniwersum i przedstawił jego bohaterów. Zapowiada się ciekawe połączenie typowego dla dewelopera humoru z ciekawymi pomysłami.

Czekaliśmy naprawdę długo na to, żeby pokazać naszą nową wieloplatformową markę” zepewnił Price, po czym opowiedział o Overstrike. „Gra połączy zamiłowanie Insomniac do egzotycznych broni z wciągającą opowieścią i szczyptą humoru” wyjaśnił prezes studia. Przeniesiemy się w niej do nieodległej przyszłości, aby towarzyszyć grupie niezwykle wyszkolonych i nieco szalonych najemników.

Overstrike pierwszą wieloplatformową grą twórców Ratchet & Clank i Resistance - ilustracja #1

W grze poznamy cztery osoby z oddziału Overstrike 9, które z łatwością zdobywają bazy przeciwników i korzystają z zaawansowanych gadżetów. Bohaterami Overstrike zostaną: najemnik Dalton Brooks, złośliwa złodziejka Naya Deveraux, utalentowana, ale buntownicza naukowczyni Isabelle Sinclair oraz nieco nadpobudliwy detektyw Jacob Kimble.

Czwórka outsiderów zwykle bywa ignorowana przez oficjalne agencje rządowe, jednak w momencie rozpoczęcia Overstrike dojdzie do nietypowej sytuacji. Oto bowiem tajemnicza grupa zagraża bezpieczeństwu świata i planuje pozbyć się ludzkości na dobre. Zdesperowani urzędnicy nie będą mieli wyjścia i zostaną zmuszeni, żeby wysłać do boju Daltona Brooksa i spółkę.

Opis postaci został uzupełniony zabawnym zwiastunem, który z jednej strony pokazuje świetną stylistykę i projekt postaci, a z drugiej stanowi namiastkę rozgrywki. Dalton Brooks opowiada w nim o członkach swojej załogi i opisuje ich zdolności.

Bohater filmu w walce korzysta z tarczy i potrafi powalić przeciwnika jednym uderzeniem. Drugi członek drużyny, Jacob Kimble, to „pacyfista”, niemal „buddyjski mnich”, który unieruchamia przeciwników energetyczną kuszą. Zwinna Deveraux korzysta z kamuflażu optycznego i atakuje z ukrycia. Natomiast Isabelle Sinclair popisała się pistoletem strzelającym ciekłym metalem.

W drugiej części filmu zobaczyliśmy walkę grupy z pewnym groźnie wyglądającym jegomościem, który zamienił się w potężnego robota. Każdy z bohaterów skorzystał z typowych dla siebie zdolności – Naya zakradła się do przeciwnika, Jacob wystrzelił pocisk wybuchowy z kuszy, a Dalton Brooks ochronił sprzymierzeńców za pomocą energetycznej osłony.

Overstrike pierwszą wieloplatformową grą twórców Ratchet & Clank i Resistance - ilustracja #2

W rozmowie z serwisem Gametrailers prezes Insomniac potwierdził to, czego można się domyślać. Overstrike będzie grą akcji w klimatach SF z czteroosobowym trybem kooperacji. Podczas zabawy będziemy musieli korzystać z właściwości naszej postaci tak, aby pomóc grupie w pokonaniu przeciwników. Gadżety i zdolności zostały zaprojektowane właśnie z myślą o współpracy.

Więcej na temat Overstrike dowiemy się w najbliższych miesiącach. Gra doczekała się oficjalnej strony internetowej i kilku zrzutów ze zwiastuna. Produkcja trafi na PlayStation 3 oraz Xboksa 360, a zostanie wydana przez Electronic Arts w ramach programu EA Partners. Dokładnej daty premiery nie znamy, ale wiemy, że poczekamy na grę do roku 2012.

Overstrike pierwszą wieloplatformową grą twórców Ratchet & Clank i Resistance - ilustracja #3
Overstrike pierwszą wieloplatformową grą twórców Ratchet & Clank i Resistance - ilustracja #4
Overstrike pierwszą wieloplatformową grą twórców Ratchet & Clank i Resistance - ilustracja #5