Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2011, 11:00

autor: Marcin "Sarge" Skierski

343 Industries zapowiada Halo 4 i Halo Combat Evolved Anniversary

Na wczorajszej konferencji prasowej firma Microsoft zapowiedziała Halo 4 oraz Halo Combat Evolved Anniversary, czyli remake oryginału znanego z pierwszego Xboksa. Fani przygód Master Chiefa mają więc podwójny powód do zadowolenia.

Na wczorajszej konferencji prasowej firma Microsoft zapowiedziała Halo 4 oraz Halo Combat Evolved Anniversary, czyli remake oryginału znanego z pierwszego Xboksa. Fani przygód Master Chiefa mają więc podwójny powód do zadowolenia.

Czwarta część kultowej serii zostanie stworzona przez studio 343 Industries, zastępujące na tym stanowisku Bungie Studios. Jest to bezpośrednia kontynuacja Halo 3, mająca rozpocząć nową trylogię w tym uniwersum. Oznacza to, że w przyszłości doczekamy się jeszcze piątej i szóstej odsłony tego cyklu.

W grze ponownie wcielimy się w Master Chiefa. Będzie on musiał „zmierzyć się ze swoim własnym przeznaczeniem i stawić czoła starożytnemu złu, które zagraża losowi całego wszechświata”. Halo 4 ukaże się pod koniec 2012 roku tylko na Xboksa 360, a jedynym udostępnionym materiałem jest na razie załączony w tej wiadomości zwiastun.

Do czasu wydania pełnoprawnej kontynuacji będziemy mieli okazję nacieszyć się Halo Combat Evolved Anniversary, również autorstwa 343 Industries. Tytuł zadebiutuje na rynku 15 listopada bieżącego roku z okazji dziesięciolecia istnienia serii. Jest to remake pierwszej części wydanej pierwotnie na Xboksa (jakiś czas później stosownej konwersji doczekali się pecetowcy).

Port nie ograniczy się tylko do prostego podbicia oprawy do rozdzielczości HD. Mowa w tym przypadku o stworzonych od nowa lokacjach na silniku graficznym nowej generacji, choć oczywiście zostaną one opracowane w oparciu o oryginał. Poprawę wyglądu gry możecie ocenić na udostępnionym zwiastunie, który potwierdza obecność kooperacji przez Xbox Live (nie wiadomo co ze split-screenem) oraz siedem klasycznych map do trybu wieloosobowego.

Obie zapowiedzi nie były niespodzianką dla osób śledzących najświeższe wiadomości. Tuż przed konferencją Microsoftu doszło bowiem do wycieku na stronie xbox.com, w wyniku którego było niemal pewne, że produkcje zostaną ujawnione w trakcie tego wydarzenia. Notabene o Halo Combat Evolved Anniversary spekulowało się od kilku miesięcy – tym bardziej byliśmy więc przygotowani na stosowne ogłoszenie.