Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2011, 11:08

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Dust 514 - gra twórców EVE Online tytułem ekskluzywnym na Playstation 3

Korporacja Sony wraz ze studiem Crowd Control Productions (autorzy EVE Online) ogłosiła, że strzelanka MMO zatytułowana Dust 514 zostanie wydana wyłącznie na konsolę PlayStation 3.

Korporacja Sony wraz ze studiem Crowd Control Productions (autorzy EVE Online) ogłosiła, że strzelanka MMO zatytułowana Dust 514 zostanie wydana wyłącznie na konsolę PlayStation 3.

Oprócz tej informacji, podczas konferencji Sony został zaprezentowany zwiastun ukazujący rozgrywkę w najnowszej produkcji studia CCP. Ciężko nie doszukiwać się tu pewnych podobieństw do innej strzelanki, która również jest tytułem ekskluzywnym dla Playstation 3, czyli Killzone 3. Co więcej, autorzy zapowiedzieli, że podobnie jak to ma miejsce w przypadku trzeciej części serii Killzone, Dust 514 ma oferować wsparcie dla kontrolera Move.

Przypomnijmy, że pierwotnie gra miała ukazać się zarówno na PlayStation 3, jak i na Xboksie 360. Jednakże wczorajsza konferencja Sony przekreśliła nadzieje użytkowników konsoli Microsoftu na zagranie w ten tytuł. Nie zmienia to jednak faktu, że kluczowe cechy gry autorstwa studia CCP pozostały niezmienione.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na współpracę obydwu tytułów studia CCP. Dust 514 i EVE Online nie tylko rozgrywają się w tym samym uniwersum, ale działania graczy w jednym z nich mają wpływać na rozwój wydarzeń w drugim i vice versa. Aktualnie nie wiemy jak dokładnie będą przebiegać relacje pomiędzy pecetowym i konsolowym tytułem studia CCP.

Warto wspomnieć, że osoby, które zakupią Dust 514 będą mogły się spodziewać specjalnej sekcji w usłudze PlayStation Home oraz wykorzystania nowej konsoli przenośnej japońskiego giganta, czyli PlayStation Vita. Przypominamy, że Dust 514 pozbawiony będzie opłat subskrypcyjnych, lecz pojawi się w nim system mikrotransakcji.

Rozpoczęcie zamkniętych beta testów gry zaplanowane jest na koniec bieżącego roku. Pełna wersja Dust 514 ma się pojawić wiosną 2012 roku.