Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2012, 15:40

autor: Ender

Splinter Cell: Blacklist – kolejny film z rozgrywki, misja w ukryciu

Firma Ubisoft zamieściła w sieci kolejny film z rozgrywki z gry Splinter Cell: Blacklist. Zobaczymy na nim misję znaną już z prezentacji na targach E3 oraz gamescom, przechodzoną w ukryciu i bez oddania chociażby jednego wystrzału.

W internecie pojawił się kolejny trailer, na którym zobaczymy fragmenty rozgrywki z nadchodzącego Splinter Cell: Blacklist. Niestety, film po raz kolejny zawiera misję z jaką mieliśmy okazję zapoznać się w trakcie prezentacji na targach E3 oraz gamescom. Ubisoft zaprezentowało jednak po raz pierwszy skradankowy styl gry, którego oczekują długoletni fani serii. Deweloper pokazał więc w jaki sposób Sam Fisher będzie mógł cicho omijać niebezpiecznych przeciwników, wyszukiwać alternatywne ścieżki prowadzące do celu, korzystać z gogli, a także przenosić ciała pokonanych wrogów tak, by nie trafiły na nie krążące patrole. Dla porównania, w filmie zawarł także fragmenty wcześniejszych prezentacji, na których bohater rozprawia się w otwarty sposób ze wszystkimi przeciwnościami stojącymi na jego drodze, używając przy tym ostrzału z powietrza i ładunków wybuchowych.

Producent podkreślił, że pokazany fragment rozgrywki jest częścią bardzo wczesnej wersji gry. AI przeciwników nie jest doskonałe, wciąż brakuje także animacji pozwalających na ich ogłuszanie oraz unieszkodliwianie bez odbierania życia. Pewnym pocieszeniem, może być zapewnienie, że już w niedługim czasie elementy te zostaną dodane i przedstawione w kolejnych trailerach. Co ważne, mają odpowiadać wcześniejszym zapowiedziom. Splinter Cell: Blacklist pojawi się w sklepach w pierwszej połowie przyszłego roku. Tytuł trafi na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3, a także komputery PC.

  1. Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist na E3 2012 - Sam Fisher nareszcie powraca