Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2011, 11:34

autor: Marek "DogGhost" Oramus

Overstrike - szczegóły na temat nowej produkcji studia Insomniac

Studio Insomniac przedstawiło nowe informacje na temat gry Overstrike. Dotyczą one m.in. bohaterów, inspiracji oraz trybu kooperacji.

Do tej pory nie znaliśmy zbyt wielu szczegółów na temat kolejnego projektu studia Insomniac Games, zatytułowanego Overstrike. Brian Allgeier, dyrektor kreatywny odpowiedzialny między innymi za popularną serię zręcznościówek Ratchet & Clank, w rozmowie z serwisem IGN przedstawił nowe informacje dotyczące między innymi bohaterów, inspiracji oraz trybu kooperacji.

Overstrike - szczegóły na temat nowej produkcji studia Insomniac - ilustracja #1

Wszystkie postacie mają się w znacznym stopniu różnić osobowością, posiadanymi umiejętnościami oraz wykorzystywanym sprzętem. Dalton Brooks to były najemnik, którzy stał się dobrym człowiekiem i pracując dla sekcji Overstrike 9, wraz pozostałymi członkami drużyny zwalcza swoich dawnych zleceniodawców. W trakcie starć wykorzystuje magnetyczną tarczę, która sprawdza się zarówno podczas ataku, jak i obrony. Dalton ma pełnić funkcję tanka, który skupi na sobie całą uwagę przeciwników.

Drugi z bohaterów, Jacob Kimball, posługuje się łukiem strzelającym elektrycznymi pociskami. Jest doświadczonym detektywem i żołnierzem, który kieruje się przede wszystkim honorem. Doprowadzi to do częstych konfliktów z Daltonem.

Overstrike - szczegóły na temat nowej produkcji studia Insomniac - ilustracja #2

Z kolei Naya Deveraux to samotniczka, mistrzyni złodziejstwa, która korzysta z płaszcza zapewniającego niewidzialność. Preferuje działanie na własną rękę, więc dopiero uczy się współpracy w zespole.

Ostatnim członkiem drużyny jest uzdolniony młody naukowiec, Izzy Sinclair. Stworzyła ona unikatową broń miotającą metaliczną pianę, która unieruchamia przeciwnika i wybucha po trafieniu go przez innego członka drużyny.

Akcja gry Overstrike będzie miała miejsce w bazowanym na Ziemi, futurystycznym świecie. Nie jest on w żaden sposób powiązany z pozostałymi produkcjami studia Insomniac: Resistance oraz Ratchet & Clank. Twórcy w znacznej mierze czerpali inspiracje ze współczesnych filmów szpiegowskich, takich jak serie o Bournie czy Jamesie Bondzie.

Overstrike - szczegóły na temat nowej produkcji studia Insomniac - ilustracja #3

Allgeier zaprzeczył jakoby wersja Overstrike’a przeznaczona na konsolę Xbox 360 stanowiła jedynie port z PlayStation 3. Firma Insomniac modyfikuje zastosowaną technologię i silnik gry tak, aby równie dobrze współpracował z obiema platformami.

Twórcy przywiązują dużą rolę do czteroosobowego trybu kooperacji. Pojawi się w nim możliwość dołączania do rozgrywki i opuszczania jej w dowolnym momencie. W takim wypadku kontrolę nad bohaterem przejmie sztuczna inteligencja.

Na zakończenie Brian Allgeier stwierdził, że jest jeszcze zbyt wcześnie, aby pokazać, jak prezentuje się rozgrywka, ale nastąpi to wkrótce. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun Overstrike’a zaprezentowany podczas tegorocznych targów E3.