Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2013, 15:49

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Twórcy Fuse rozważają produkcję portu gry na PC

Amerykańskie studio Insomiac Games, odpowiadające za produkcję gry Fuse, która zadebiutuje w sklepach pod koniec maja, rozważa wydanie pecetowego portu tytułu. Czteroosobowa strzelanina TPP stworzona została pierwotnie z myślą o konsolach PlayStation 3 oraz Xbox 360.

Początkowo gra miała nazywać się Overstrike oraz posiadać bardziej komiksową i przerysowaną oprawę graficzną  - Twórcy Fuse rozważają produkcję portu gry na PC - wiadomość - 2013-05-11
Początkowo gra miała nazywać się Overstrike oraz posiadać bardziej komiksową i przerysowaną oprawę graficzną

Wygląda na to, że studio Insomiac Games rozważa wydanie pecetowego portu swojej najnowszej gry pod tytułem Fuse, która zadebiutuje w sklepach 28 maja na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Informację taką przekazał Ted Price, założyciel i prezes studia, który w serwisie Reddit odpowiadał na pytania graczy. Price poprosił, by wszyscy zainteresowani konwersją bacznie przyglądali się sprawie, bowiem producenci mogą mieć w najbliższym czasie związane z nią wieści. Szef Insomiac odwołał się także do pytania jednego z fanów, który był ciekawy czemu deweloper od razu nie zdecydował się na wydanie gry na trzech platformach i czy na przeszkodzie temu stanęła obawa przed komputerowym piractwem. Według Price'a głównym powodem takiej a nie innej decyzji była chęć dopracowania obu konsolowych wersji gry, które korzystają z zupełnie nowego silnika i narzędzi, zanim tytuł w ogóle zostanie przeniesiony na inne platformy. Warto dodać, że w swojej prawie dwudziestoletniej historii Insomiac nie wydało jeszcze żadnego tytułu na PC. Praktycznie od samego początku istnienia firma współpracowała z Sony, dla którego stworzyła serie, takie jak Ratchet & Clank, Resistance i Spyro.

Fuse jest pierwszym tytułem studia wydanym poza kuratelą producenta PlayStation i we współpracy z Electronic Arts. Gra jest drużynową strzelaniną TPP, która przenosi nas do nieodległej przyszłości. W trakcie kampanii fabularnej będziemy śledzić losy czteroosobowej drużyny najemników, zmagające się z siłami korporacji Raven, która weszła w posiadanie Fuse – kosmicznego źródła energii, zagrażającego ludzkości. Podczas rozgrywki wcielamy się w jednego z członków zespołu, z których każdy posiada unikalny styl walki. Twórcy główny nacisk położyli na współpracę pomiędzy graczami i wykorzystywanie umiejętności bohaterów. Dodatkowo tytuł posiada elementy znane z gier RPG, dzięki czemu będzie można rozwijać zdolności i zwiększać skuteczność kompanów.

  1. Oficjalna strona gry Fuse
  2. Oficjalna strona studia Insomniac Games