Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2012, 07:35

autor: sathorn

Nowa wersja mapy Twisted Treeline do League of Legends już dostępna

Twisted Treeline, mapa do najpopularniejszej gry z gatunku MOBA, League of Legends, przeznaczona do rozgrywek 3 na 3 została całkowicie przemodelowana. Zmieniła się nie tylko stylistyka, ale także charakter rozgrywki. Co nowego czeka nas na tej arenie?

Riot Games, firma odpowiedzialna za League of Legends, najpopularniejszą obecnie grę z gatunku MOBA, wypuściła duży patch zmieniający zupełnie wygląd jednej z trzech dostępnych map. Powitajcie nową wersję Twisted Treeline – mapy przeznaczonej do starć 3 na 3.

Nowa wersja mapy Twisted Treeline do League of Legends już dostępna - ilustracja #1

Zmieniło się praktycznie wszystko. Zupełnie inna jest oprawa graficzna. Obecnie na Twisted Treeline dominują ciemne kolory, zawieszone pomiędzy fioletem a niebieskim. Wrażenie jest dosyć sterylne, ale miłe dla oka. Upragniony kontrast po cukierkowym Summoner’s Rift.

Całkowicie przemodelowano środek i górę mapy, tzw. dżunglę. Zniknęły stare potwory, pojawiło się kilku mniejszych i słabszych przeciwników, gigantyczny pająk na szczycie, którego zabicie zapewnia zastrzyk gotówki całej drużynie, a także specjalny buff. Symetrycznie rozmieszczono również dwa ołtarze, których zajęcie zapewnia nam bonus do siły ataku i zaklęć.

Pojawiło się kilka nowych przedmiotów, parę zostało zablokowanych, a jeszcze inne zmodyfikowane. Według dewelopera ma to zapewnić lepszy balans w walkach 3 na 3, które wymagają innego podejścia niż klasyczne 5 na 5. Do Twisted Treeline dodano także, niedostępny wcześniej, tryb kooperacji przeciwko komputerowi.