Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2012, 18:24

autor: Ender

Dead Island Riptide zadebiutuje pod koniec kwietnia

Firma Deep Silver ujawniła datę premiery gry Dead Island Riptide, którą ustalono na koniec kwietnia przyszłego roku. Producent podzielił się też projektem okładki pudełkowej edycji tytułu oraz poinformował o bonusach czekających na graczy, którzy zdecydują się na zamówienie przedpremierowe.

Twórcy zapowiadają, że fabuła Riptide ma być „mroczniejsza”, a model rozgrywki poprawiony. - 2012-10-30
Twórcy zapowiadają, że fabuła Riptide ma być „mroczniejsza”, a model rozgrywki poprawiony.

Firma Deep Silver, będąca Zachodnim wydawcą Dead Island Riptide, w oficjalnej informacji prasowej podzieliła się dokładną datą premiery gry. Tytuł zadebiutuje w USA i w Kanadzie 23 kwietnia przyszłego roku. Na europejskich półkach sklepowych zagości trzy dni później. Przy okazji, wydawca ujawnił też jakie bonusy czekają na osoby, które zdecydują się zamówić produkcję przed premierą. Ma być to ekskluzywny zestaw DLC, udostępniający nowe modyfikacje broni. Na razie jednak nie znamy dokładnych szczegółów dotyczących tego dodatku.

Wybrani sprzedawcy i sieci sklepów w poszczególnych regionach świata oferować mają specjalną edycję gry, której nie należy mylić z wersją kolekcjonerską. Ma ona zawierać DLC oraz piątą grywalną postać, o której wspominano już w pierwszych zapowiedziach produkcji. Od zwykłego wydania odróżnia ją także inna okładka. Projekt standardowej wersji pudełka na Xboksa 360 i PlayStation 3 możecie zobaczyć poniżej.

Dead Island Riptide zadebiutuje pod koniec kwietnia - ilustracja #2

Warto zauważyć, że prawie na pewno polskim dystrybutorem gry będzie jej deweloper, firma Techland. Niewykluczone, że tak jak w przypadku pierwszej odsłony Dead Island, wydawca przygotuje dla rodzimych graczy specjalne edycje gry, zawierające niespodzianki, o których nie wspomina Deep Silver.

Dead Island Riptide ukaże się na konsolach Xbox 360 oraz PlayStation 3, a także komputerach PC. Bohaterami gry są postacie, które zdążyliśmy poznać w wydanym w ubiegłym roku Dead Island. Z powodu katastrofy statku trafiają oni na wyspę Palanai, spustoszoną przez tropikalny sztorm i opanowaną przez nieumarłych. Na miejscu muszą ponownie walczyć o przetrwanie, zmierzyć się z nieprzyjaznym środowiskiem oraz znaleźć nową drogę ucieczki.

  1. Zapowiedź Dead Island Riptide - powracamy na Martwą Wyspę
  2. Oficjalna strona serii Dead Island