Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2012, 10:45

autor: Aver

GTA V ukaże się wiosną 2013 roku? Niestety wciąż nie na PC

Polski serwis gta-five.pl opublikował zdjęcia domniemanych materiałów promocyjnych z gry Grand Theft Auto V. Tytuł studia Rockstar Games miałby się ukazać na wiosnę 2013 roku wyłącznie na konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Ujęcie z pierwszego zwiastuna Grand Theft Auto V - 2012-10-28
Ujęcie z pierwszego zwiastuna Grand Theft Auto V

POLSKI PRZECIEK O PREMIERZE GTA V

  • Źródłem wiadomości jest strona gta-five.pl;
  • Zdjęcia wykonał rzekomo pracownik magazynu Sony;
  • Materiały promocyjne wskazują na premierę na wiosnę 2013 roku;
  • Brak informacji o wersji na PC.

W sieci pojawiły się zdjęcia plakatów reklamowych z gry Grand Theft Auto V, które opublikował polski serwis gta-five.pl. Ich autorem jest pracownik magazynu Sony. Według zamieszczonych na nich informacji, najnowsza produkcja studia Rockstar Games pojawi się na rynku na wiosnę 2013 roku. Wiadomość bardzo szybko podchwyciły polskie i zachodnie serwisy (m.in. PS3site.pl czy Gaming Everything).

Na sfotografowane materiały składają się m.in. dwie grafiki koncepcyjne, w tym jedna ujawniona kilka dni temu. Plakaty zawierają informację o przedsprzedaży i wskazują na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 jako platformy docelowe. Po raz kolejny brak jest wzmianki o wersji na PC.

Zdjęcie materiałów promocyjnych Grand Theft Auto (źródło: gta-five.pl) - 2012-10-28
Zdjęcie materiałów promocyjnych Grand Theft Auto (źródło: gta-five.pl)
Materiały wskazują na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 jako platformy docelowe
Materiały wskazują na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 jako platformy docelowe

Doniesienia polskiego serwisu nie zostały oficjalnie potwierdzone przez przedstawicieli Rockstar Games. Podsycają one oczekiwanie na premierę grudniowego numeru magazynu Game Informer, który zostanie udostępniony w wersji cyfrowej 8 listopada i ma zawierać aż 18 stron informacji na temat najnowszej odsłony serii Grand Theft Auto.

Spekulacje na temat daty premiery piątej odsłony serii sandboksowych gier akcji trwają praktycznie nieprzerwanie od momentu jej oficjalnej zapowiedzi. Po pojawieniu się pierwszego zwiastuna niektórzy wskazywali na 24 maja 2012 roku (liczba „2405” pojawiała się w jednej z jego scen – min. 0:55). Jakiś czas później mówiono o październiku 2012 roku, a następnie o 9 marca 2013 roku. Ostatnie doniesienia mówią z kolei o 1 marca.