Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 28 października 2012, 11:07

autor: Adrian Werner

Obejrzyj 9 minut z filmu animowanego Mass Effect: Paragon Lost

W sieci pojawił się dziewięciominutowy fragment Mass Effect: Paragon Lost, czyli nadchodzącego filmu animowanego, którego akcja toczy się pomiędzy wydarzeniami z drugiej oraz trzeciej odsłony cyklu studia BioWare.

Mass Effect: Paragon Lost
  • Reżyseria: Atsushi Takeuchi
  • Scenariusz: Henry Gillroy
  • Data premiery: 28 grudnia 2012
  • Studia animacyjne: T.O Entertainment i Production I.G

Pod koniec roku na półki sklepowe powędruje Mass Effect: Paragon Lost, czyli film animowany, którego głównym bohaterem jest znany z Mass Effect 3 James Vega. Fani marki mogą sobie umilić oczekiwanie na premierę oglądając wypuszczony właśnie dziewięciominutowy fragment z tej kreskówki.

  1. Mass Effect: Paragon Lost - oficjalna strona filmu

Mass Effect: Paragon Lost opowie historię, która miała miejsce przed wydarzeniami z trzeciej części cyklu studia BioWare. Fabuła obracać się będzie wokół losów oddziału specjalnego, który James Vega poprowadzi do walki z obcą rasą Kolektorów. Akcja rozegra się na terenie ludzkiej kolonii, która stanie się obiektem brutalnego ataku. Vega i podlegli mu żołnierze będą musieli ochronić ludność cywilną i poznać motywację najeźdźców.

Kadr z Mass Effect: Paragon Lost - 2012-10-28
Kadr z Mass Effect: Paragon Lost

Zadanie stworzenia Mass Effect: Paragon Lost powierzono doświadczonym japońskim studiom animacyjnym T.O Entertainment oraz Production I.G. Reżyserem jest Atsushi Takeuchi, który pracował przy takich tytułach jak Macross Frontier: Sayonara no Tsubasa, Ghost in the Shell 2: Innocence, The Sky Crawlers czy serialu Guilty Crown. Warto jednak dodać, że wcześniej zajmował się on głównie projektowaniem wyglądu maszyn i komponowaniem scen. Paragon Lost to pierwszy duży film, który wyreżyseruje.

Mass Effect: Paragon Lost trafi od razu na płyty DVD i Blu-Ray. Premiera zapowiadana jest na 28 grudnia tego roku.

Obejrzyj 9 minut z filmu animowanego Mass Effect: Paragon Lost - ilustracja #2 Wypuszczając pierwszą odsłonę Mass Effect studio BioWare dało początek wielkiemu uniwersum, które jest do dzisiaj regularnie rozwijanie nie tylko w kolejnych grach, ale również za pomocą innych mediów. Na półki księgarni trafiło już kilka serii komiksowych oraz książek i sporo z tych wydawnictw ukazało sie również w naszym kraju.

Warte uwagi są zwłaszcza trzy powieści wydane po polsku - Mass Effect: Objawienie, Mass Effect: Podniesienie i Mass Effect: Odwet, które nie tylko są po prostu bardzo sprawnie napisane, ale również znacząco rozszerzają wiedzę o świecie znanym z gier.