Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2012, 12:22

autor: Aver

Star Citizen – ogłoszono kolejne progi społecznościowej zbiórki funduszy

Chris Roberts ogłosił kolejne progi finansowe zbiórki funduszy na grę Star Citizen. Twórca serii Wing Commander zapowiada dodanie robota naprawczego po przekroczeniu granicy 750 tys. dolarów, a po osiągnięciu łącznie dwóch i pół miliona dolarów (wliczając w to akcję na oficjalnej stronie dewelopera) w produkcji pojawi się nowe statek bojowy.

Projekt Star Citizen nabiera rozpędu - 2012-10-28
Projekt Star Citizen nabiera rozpędu

ZBIÓRKA FUNDUSZY NA STAR CITIZEN

  • Prowadzona jest w serwisie Kickstarter oraz na stronie projektu;
  • Chris Roberts poprosił fanów o 2 miliony dolarów;
  • Łącznie zebrano już ok. 2 milionów 290 tys. dolarów;
  • Zbiórki na obu stronach zakończą się 19 listopada;
  • Gra ukaże się na PC w drugiej połowie 2014 roku.

W serwisie Kickstarter pojawiła się kolejna aktualizacja projektu Star Citizen. Chris Roberts ogłosił, że po osiągnięciu progu 750 tys. dolarów osoby, które wsparły produkcję kosmicznego symulatora na popularnej platformie finansowania społecznościowego, będą przemierzać kosmos w towarzystwie robota naprawczego Saga Datasystems' AMX-1 Repair Droid, będącego „najlepszym przyjacielem pilota”.

Po osiągnięciu dwóch i pół miliona dolarów – łącznie z sumą uzyskaną ze zbiórki na stronie studia Roberts Space Industries – w Star Citizen zasiądziemy za sterami nowego statku – Anvil Gladiator, będącego cywilną wersją potężnego bombowca wojskowego. Na oficjalnej witrynie twórców zamieszczono także informacje o nagrodach za przekroczenie progu trzech i czterech milionów dolarów. W obu przypadkach zaowocuje to dodaniem nowych misji do kampanii Squadron 42 i zwiększeniem liczby systemów planetarnych, jakie będzie można odwiedzić.

W galaktykę udamy się jako "obywatel gwiazd" w 2014 roku - 2012-10-28
W galaktykę udamy się jako "obywatel gwiazd" w 2014 roku

Dwa pierwsze cele wydają się jak najbardziej możliwe do osiągnięcia. Zbiórka na Kickstarterze przekroczyła już granicę 700 tys. dolarów, a liczba uzyskanych funduszy na oficjalnej stronie twórców gry wynosi prawie 1 mln 600 tys. dolarów. Na obu witrynach akcja zakończy się tego samego dnia – 19 listopada. Na tę okazję Chris Roberts zapowiedział specjalną niespodziankę. Warto dodać, że projekt został sfinansowany dwa dni temu, w niecały tydzień od rozpoczęcia zbiórki na Kickstarterze.

Star Citizen to rozbudowany symulator kosmiczny powstający na bazie silnika CryEngine 3. Tytuł ma łączyć rozwiązania ze strategii ekonomicznych, cRPG, strzelanek i tradycyjnych symulatorów kosmicznych. Gracz wciela się w rolę pilota, który przemierza galaktykę wypełniając różnego rodzaju zadania. Chris Roberts obiecuje dużą swobodę działania, wprowadzenie wielu innowacji i redefinicję gatunku, który popadł niemalże w zapomnienie, a ostatnimi czasu zdaje się ponownie przyciągać uwagę deweloperów (o czym świadczą chociażby niepotwierdzone doniesienia o grze Stars of Barathrum studia Valve).

Jeżeli studio twórcy kultowego Wing Commandera otrzyma wszystkie zadeklarowane przez fanów fundusze, to Star Citizen powinien się ukazać w drugiej połowie 2014 roku. Jego premierę poprzedzą testy wersji alfa oraz zamknięta beta – w obu przypadkach dostępne dla osób, które wsparły projekt społecznościowo. Od jakiegoś czasu znane są jej wstępne wymagania sprzętowe i informacje na temat systemu mikropłatności oraz wsparcia dla modów.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Star Citizen

Star Citizen