Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2012, 12:20

autor: Adrian Werner

Kosmiczny sandbox Stars of Barathrum kolejnym projektem studia Valve?

W sieci pojawiły się grafiki koncepcyjne z gry Stars of Barathrum, która według plotek jest jednym z nieujawnionych projektów nad którymi pracuje obecnie studio Valve.

Kosmiczny sandbox Stars of Barathrum kolejnym projektem studia Valve? - ilustracja #1

Nie jest żadną tajemnicą, że studio Valve pracuje obecnie nad kilkoma projektami, które nie zostały do tej pory ujawnione. Według najnowszych plotek jednym z nich jest Stars of Barathrum i do sieci trafiło właśnie sporo grafik koncepcyjnych z tej gry.

Ma to być sandboksowy symulator kosmiczny w stylu Freelancera oraz serii Privateer. W trakcie zabawy gracze otrzymają możliwość pokierowania wieloma różnymi statkami, wśród których nie zabraknie gigantycznych krążowników gwiezdnych. Według anonimowego źródła Valve inwestuje potężne środki w tę produkcję i ma to być jedna z najambitniejszych gier tego zespołu. Oczywiście, trzeba pamiętać, że do czasu oficjalnego potwierdzenia wszystkie te informacje są jedynie plotkami i mogą okazać się nieprawdziwe.

Kosmiczny sandbox Stars of Barathrum kolejnym projektem studia Valve? - ilustracja #2

Co ciekawe, wiele z tych grafik koncepcyjnych jest autorstwa Petera Königa. Artysta ten był pracownikiem Valve przez cztery lata i opuścił szeregi zespołu dopiero w tym roku, aby przenieść się do odpowiedzialnego za Halo 4 studia 343 Industries. Fakt ten sprawia, że plotki na temat Stars of Barathrum zyskują trochę na wartości.

Kosmiczny sandbox byłby mocno odmienną produkcją od wszystkiego co wcześniej stworzyło Valve. Może to dlatego studio zatrudniło w ostatnich kilkunastu miesiącach kilku weteranów branży, w tym Dougha Churcha, czyli głównego projektanta m.in. System Shock i Ultima Underworld II: Labyrinth of Worlds oraz Clinta Hockinga, który był główną siłą napędową Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory i Far Cry 2.

Oczywiście, znając Valve, nawet jeśli Stars of Barathrum naprawdę jest projektem, nad którym pracuje obecnie studio, to minie zapewne masa czasu zanim usłyszymy o nim jakiekolwiek konkrety. Roztaczana przez grafiki koncepcyjne wizja jest jednak tak obiecująca, że mamy nadzieję, że wszystkie te plotki znajdą pokrycie w rzeczywistości.

Kosmiczny sandbox Stars of Barathrum kolejnym projektem studia Valve? - ilustracja #3
Kosmiczny sandbox Stars of Barathrum kolejnym projektem studia Valve? - ilustracja #4
Kosmiczny sandbox Stars of Barathrum kolejnym projektem studia Valve? - ilustracja #5