Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2012, 13:40

autor: Aver

Kolejne gry zaakceptowane na platformie Steam Greenlight (m.in. Contrast i Gnomoria)

Firma Valve poinformowała, że kolejne 21 tytułów ze Steam Greenlight zostało zaakceptowanych do wprowadzenia do dystrybucji cyfrowej. Są wśród nich m.in. Afterfall InSanity Extended Edition, AirBuccaneers, Interstellar Marines, Yogventures! oraz Postal 2 Complete.

Firma Valve ogłosiła tytuły kolejnych gier, jakie w przyszłości trafią do dystrybucji cyfrowej na platformie Steam. Początkowo miało zostać zaakceptowanych dziesięć produkcji umieszczonych w usłudze Steam Greenlight, tak jak miało to miejsce za pierwszym razem, ale ostatecznie zdecydowano się zwiększyć ich liczbę – do 21 gier. Zrobiono to „z racji dużej liczby przesłanych propozycji oraz ich jakości”.

Kolejne 21 gier zaakceptowane na platformie Steam Greenlight - ilustracja #1

Na uwagę polskiej społeczności graczy zasługuje z pewnością fakt zaakceptowania gry Afterfall: InSanity, czyli survival horroru stworzonego przez rodzime studio Nicolas Games, który w grudniu tego roku zostanie wydany w wersji rozszerzonej – naprawiającej wiele błędów i usprawniającej rozgrywkę. Ciekawie zapowiada się platformówka z elementami przygodówki Contrast, mająca zadebiutować w 2013 roku. W produkcji studia Compulsion Games wcielimy się w młodą bohaterkę, potrafiącą przemieniać się w dwuwymiarowy cień. Miłośników steampunku być może ucieszy fakt, że na Steamie pojawi się też gra AirBuccaneers, w której wikingowie w balonach walczą o dominację nad mroźną Północą – jej premierę zapowiedziano na koniec tego roku.

Kolejne 21 gier zaakceptowane na platformie Steam Greenlight - ilustracja #2
Screen z gry Contrast

Do dystrybucji cyfrowej firmy Valve trafią też m.in. strzelanka z elementami RPG Interstellar Marines, kompletna edycja Postal 2, ekonomiczna strategia fantasy Folk Tale, Fly’n – śliczna platformówka 2D o walce obdarzonych świadomością drzew ze złowrogim śmieciarzem, a także mod do gry Half-Life 2Lost Story: The Last Days of Earth.

Pełna lista gier z platformy Steam Greenlight zaakceptowanych przez firmę Valve przedstawia się następująco:

Platforma Steam Greenlight została uruchomiona pod koniec sierpnia. Po uiszczeniu jednorazowej opłaty 100 dolarów, twórcy gier mogą na niej umieszczać propozycje swoich tytułów, a następnie liczyć na głosy użytkowników Steama. Jeżeli będą one wystarczająco popularne, trafią do systemu dystrybucji cyfrowej firmy Valve. Nic dziwnego, że część deweloperów postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce, umożliwiając graczom zapoznanie się ze swoimi produkcjami w ramach akcji The Green Light Bundle, o której pisaliśmy w weekend.