Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2012, 10:10

autor: Adrian Werner

Zestaw The Green Light Bundle - Call of Cthulhu: The Wasted Land, Perpetuum i Dawn of Fantasy za kilka dolarów

Ruszyła akcja The Green Light Bundle. W jej ramach za kilka dolarów można nabyć zestaw gier niezależnych, w skład którego wchodzą takie gry jak Call of Cthulhu: The Wasted Land, Perpetuum czy Dawn of Fantasy

Zestaw The Green Light Bundle - Call of Cthulhu: The Wasted Land ,Perpetuum i Dawn of Fantasy za kilka dolarów - ilustracja #1

Tanie paczki gier niezależnych na stałe wpisały się w krajobraz rynku pecetowego. Do długiej już listy tego typu akcji właśnie dołączyła nowa nazwana The Green Light Bundle. Jednym z jej celów jest zwiększenie zainteresowania obecnymi w zestawie produkcjami, co ma pomóc ich autorom w dostaniu się na serwis Steam za pomocą usługi Greenlight.

  1. The Green Light Bundle – stona oficjalna

Zestaw składa się z dwóch poziomów. Płacąc jednego dolara, czyli około 3 zł, otrzymacie trzy gry:

  1. Pixel Blocked!
  2. Omegalodon
  3. Starlaxis

Natomiast osoby, które zapłacą przynajmniej 5 dolarów (niecałe 16 zł) dostaną dodatkowo:

  1. Call of Cthulhu: The Wasted Land
  2. Perpetuum
  3. Dawn of Fantasy
  4. Oniken
  5. General Conflict

Ponadto gracze, którzy wyłożą 5 dolarów lub więcej otrzymają w przyszłym tygodniu DLC do platformówkowego MOBA Awesomenauts. Akcja The Green Light Bundle dobiegnie końca 26 października.

O ile pierwszy jednodolarowy poziom paczki prezentuje się dosyć skromnie, tak drugi jest już imponujący i zawiera kilka udanych gier. Szczególnie godne uwagi są dwie pozycje: Call of Cthulhu: The Wasted Land oraz Perpetuum. Pierwsza z nich tu turowa taktyczna gra RPG, w której kierujemy oddziałem łowców potworów walczących z pradawnym złem w trakcie I wojny światowej. W trakcie przygód przyjdzie im zmierzyć się m.in. z kultystami, żołnierzami, ożywiony trupami, jak i potworami z ras starszych niż gatunek ludzki. Przy produkcji pomagała firma Chaosium, czyli wydawca stołowej gry fabularnej Zew Cthulhu, dzięki czemu udało się przenieść na monitory komputerów nie tylko atmosferę papierowego pierwowzoru, ale również sporo z jego mechaniki.

Natomiast Perpetuum to MMO, które w dużym uproszczeniu można opisać jako „EVE Online z mechami”. Akcja toczy się na bogatej w surowce energetyczne i położnej w odległej galaktyce planecie Nia, na którą ludzie wysyłają wielkie zdalnie sterowane roboty. Wszyscy uczestnicy zabawy przebywają na jednym serwerze, a sytuacja ekonomiczna i polityczna w wirtualnym świecie kształtowana jest przez działania samych graczy.