Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka Interstellar Marines (PC)

Interstellar Marines

Osadzona w realiach science-fiction strzelanina FPP, będąca debiutem duńskiego studia Zero Point Software.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | multiplayer | strzelanki

Interstellar Marines jest debiutanckim projektem duńskiej firmy Zero Point Software, noszącym początkowo nazwę Project IM. Ekipa developerska z Kopenhagi opracowała swoje pierwsze dzieło ze sporym rozmachem i zadedykowała je komputerom osobistym klasy PC, jak również nowoczesnym konsolom stacjonarnym (PlayStation 3 i Xbox 360). Dzięki licencji, uzyskanej od korporacji Epic Games, wykorzystano technologię Unreal Engine trzeciej generacji, zapewniającą wysoką jakość trójwymiarowej oprawy wizualnej.

Mamy tu do czynienia z produktem, reprezentującym gatunek FPS i osadzonym w futurystycznym świecie. Warstwa fabularna ukazuje nam schyłek XXII wieku, czyli czas eksplorowania przez rodzaj ludzki odległych zakątków Galaktyki. Podróżujący w kosmosie przedstawiciele homo sapiens natrafiają na obce cywilizacje, z których niestety nie wszystkie nastawione są przyjaźnie. Właśnie w kontekście konfrontacji z wrogimi nacjami powstał tytułowy oddział Międzygwiezdnych Marines – nietrudno zgadnąć, iż wcielamy się w postać członka tej elitarnej grupy militarnej.

Przygotowany przez developerów scenariusz pozwala nam na uczestniczenie w wielu różnych misjach, podczas wykonywania których trzeba wykazać się nie tylko bitnością, lecz także zdolnościami taktycznymi. Autorzy zaimplementowali również elementy cRPG, związane głównie z rozwojem postaci (dzięki zbieranym punktom doświadczenia ulepsza się umiejętności żołnierza). Ponadto spory nacisk położono na realizm, co zaowocowało dość sugestywnym wyglądem i zachowaniem się broni palnej, naturalną animacją przestrzennych modeli bohaterów, wysoce interaktywnym środowiskiem etc. Rzecz jasna podstawową opcją rozgrywki jest kampania single-player, zorganizowana w sposób nieliniowy. Twórcy zadbali też o tryb multiplayer, umożliwiający kooperację maksymalnie czterem osobom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 82 głosów czytelników.

Gry podobne do Interstellar Marines

Wymagania wiekowe Interstellar Marines

18+

Wymagania sprzętowe Interstellar Marines

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza), Windows XP/Vista

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Wieści ze świata (GOG.com, Call of Duty: Advanced Warfare, Steam) 28/8/14
Wieści ze świata (GOG.com, Call of Duty: Advanced Warfare, Steam) 28/8/14

wiadomość28 sierpnia 2014

Dziś piszemy m.in. o pojawieniu się filmów w ofercie GOG.com, nowym elemencie multiplayera Call of Duty: Advanced Warfare oraz dodaniu kolejek pobierania na Steamie. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Ruszył Kickstarter taktycznego FPS-a Interstellar Marines: Prologue.
Ruszył Kickstarter taktycznego FPS-a Interstellar Marines: Prologue.

wiadomość28 października 2012

Wystartował kickstarter FPS-a Interstellar Marines: Prologue. Autorzy tej utrzymanej w klimatach science-fiction taktycznej strzelanki chcą w ciągu miesiąca uzbierać minimum 600 tys. dolarów.

Wieści ze świata (GTA V, Magicka, Castlevania: Lords of Shadow) 28/02/11

wiadomość28 lutego 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o darmowym dodatku do Magicki, trylogii Alien Breed, nowym studiu byłych pracowników Bizarre Creations, a także zamieszaniu wokół GTA V. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (StarCraft II, Sid Meier's Civilization V, Saw 2) 25/06/10
Wieści ze świata (StarCraft II, Sid Meier's Civilization V, Saw 2) 25/06/10

wiadomość25 czerwca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o łatce dla Pogromców Duchów, liniach lotniczych promujących StarCraft II, drugiej grze studia Killspace Entertainment, a także kolejnej demonstracji Interstellar Marines. Zapraszamy do lektury.

Wstrzymano prace nad Interstellar Marines
Wstrzymano prace nad Interstellar Marines

wiadomość16 lipca 2009

Futurystyczny FPS Interstellar Marines nie ukaże się w planowanym terminie i nie jest pewne, czy tytuł w ogóle ujrzy światło dzienne. Jego producent, Zero Point Software, złożył do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości. Firma zwolniła także wszystkich pracowników, którzy brali udział w tworzeniu gry. Tym samym debiutancki projekt duńskiego zespołu został praktycznie pogrzebany.

PC
PS3
X360