Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2014, 14:09

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Wieści ze świata (GOG.com, Call of Duty: Advanced Warfare, Steam) 28/8/14

Dziś piszemy m.in. o pojawieniu się filmów w ofercie GOG.com, nowym elemencie multiplayera Call of Duty: Advanced Warfare oraz dodaniu kolejek pobierania na Steamie. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Oferta dnia (do godziny 19:00 w piątek):

  1. Zombie Driver HD – obniżka 80% – 1,99 euro (ok. 9 zł), WWW

Szaleństwo w środku tygodnia (do godziny 19:00 w piątek):

  1. The Walking Dead: Season Two – obniżka 60% – 9,19 euro (ok. 39 zł), WWW
  2. Men of War: Assault Squad 2 – obniżka 50% – 14,99 euro (ok. 63 zł), WWW

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek) – obniżka cen 65 tytułów, WWW

GOG.com

GOG.com zaczął sprzedaważ również filmy

Obok starych (choć nie tylko), dobrych gier, w ofercie sklepu cyfrowego GOG.com pojawiły się filmy. Póki co katalog zawiera jedynie okołogrowe produkcje niezależnych producentów, ale celem jest, aby w przyszłości poszerzył się on kinowe klasyki oraz popularne seriale telewizyjne. Zgodnie z polityką polskiego sprzedawcy, są one pozbawione wszelkich zabezpieczeń DRM, z tego też powodu nie każda wytwórnia jest chętna, by udostępnić w ten sposób swój dorobek. Domyślnie filmy mają kosztować po 5,69 euro, czyli jakież 24 zł (aktualnie część znajduje się w promocji). Większość z nich dostępna jest w rozdzielczości 1080p, a niektóre w nieco niższej 720p. Z myślą o łączach z ograniczoną przepustowością umożliwiono również uruchomienie ich w formacie 576p.

Minecraft

Dr Who w uniwersum Minecrafta - Wieści ze świata (GOG.com, Call of Duty: Advanced Warfare, Steam) 28/8/14 - wiadomość - 2014-08-28
Dr Who w uniwersum Minecrafta

We wrześniu Minecraft w edycji na Xboksa 360 otrzyma pierwszą paczkę postaci z brytyjskiego serialu telewizyjnego Dr Who, zawierającą kanciastą wersję głównego bohatera, pięciu jego kolegów po fachu wraz ze swoimi towarzyszami oraz kilku antagonistów, na czele z Dalekami. Pakiet wyceniono na 2,85 euro (ok. 12 zł). W przyszłości, wraz z następującymi po sobie odcinkami serialu, systematycznie wypuszczane będą nowe zestawy, po sześć skórek każdy.

Call of Duty: Advanced Warfare

Wieloosobową zabawę w Call of Duty: Advanced Warfare urozmaicą tzw. Supply Drops, czyli dodatkowe nagrody przyznawane graczom za osiągnięcia w multiplayerze. Będą to losowe paczki z przedmiotami, mogące zawierać broń, wyposażenie postaci lub jednorazowe pomoce bojowe. Zasady tego systemu wyjaśniono w poniższym filmie:

Need for Speed: Rivals

W ofercie niemieckiego sklepu Amazon pojawiła się gra Need for Speed Rivals w wersji Game of the Year Edition, która najwyraźniej będzie zawierać oryginalną produkcję wraz z najnowszymi aktualizacjami oraz wydane dotychczas dodatki DLC. Podobnie jak podstawka, zestaw ten zmierza na PC, PlayStation 4, Xboksa One, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Firma Electronic Arts nie wystosowała jeszcze oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Interstellar Marines

18 września Interstellar Marines doczeka się aktualizacji wprowadzającej do gry tryb kooperacji. Obecnie futurystyczny FPS niezależnego studia Zero Point znajduje się we wczesnym dostępie na Steamie, gdzie trafił w lipcu 2013 roku. Producent podaje, że od tamtej pory po płatną alfę tytułu sięgnęło 100 tysięcy graczy, generując ponad 1,5 miliona dolarów przychodu. Pokaz nowego modułu odbędzie się podczas odbywających się w ten weekend targów PAX Prime.

Steam

Rewolucją byśmy tego nie nazwali, ale opcja jak najbardziej może okazać się przydatna
Rewolucją byśmy tego nie nazwali, ale opcja jak najbardziej może okazać się przydatna

Nowa aktualizacja w wersji beta na Steamie umożliwia tworzenie kolejek pobierania gier. W praktyce oznacza to, że nie trzeba uruchamiać instalacji każdego tytułu osobno, wystarczy zaznaczyć kilka naraz i kliknąć Instaluj. Opcja ta może okazać się przydatna, gdybyśmy chcieli np. ściągnąć na dysk więcej niż jedną produkcję, a w międzyczasie zająć się czymś innym, z dala od komputera.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

  1. Escape Dead Island
  2. Dragon Age: Inkwizycja

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

  1. Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition aktualizacja 2.1.0