Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2014, 13:42

Titanfall - Respawn Entertainment pracuje nad nowymi trybami

Abbie Heppe, menadżer ds. społeczności znanego z sieciowego FPS-a Titanfall studia Respawn Entertainment, przyznała, że jej zespół już niedługo porzuci prace nad dodatkową zawartością do swojego hitu i zajmie się nowym projektem. Zanim jednak do tego dojdzie, gracze otrzymają co najmniej jedno płatne DLC oraz kolejne darmowe tryby gry.

Komercyjny sukces Titanfall zaskoczył chyba wszystkich – zupełnie nowa marka poradziła sobie świetnie, sprzedając się w pierwszym miesiącu w ponad milionie egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych i okupując przez trzy tygodnie pierwsze miejsce wśród najchętniej kupowanych gier w Wielkiej Brytanii. Obecnie jednak Respawn Entertainment zapowiada, że już wkrótce studio przejdzie do prac nad innym projektem, zamiast kreować dodatkową zawartość do swojego hitu.

Electronic Arts chwali się, że Titanfall jest najlepiej sprzedającą się grą na Xboksa One. - Titanfall - Respawn Entertainment pracuje nad nowymi trybami - wiadomość - 2014-08-28
Electronic Arts chwali się, że Titanfall jest najlepiej sprzedającą się grą na Xboksa One.

Nie oznacza to wcale, że Titanfall przestanie się teraz rozwijać. W rozmowie z Official Xbox Magazine na tegorocznym Gamescomie Abbie Heppe, menadżer ds. społeczności Respawn Entertainment, zapowiedziała, że poza planowanym na jesień trzecim płatnym DLC o nazwie IMC Rising studio ma zamiar dodać jeszcze parę dodatkowych, darmowych trybów gry oraz nową zwartość. Później jednak zespół będzie musiał zająć się innymi projektami – ostatecznie to, o ile elementów został rozbudowany Titanfall od momentu premiery (Czarny Rynek, Insygnia Tytanów, Karty) już zasługuje na uznanie. Ponadto Respawn Entertainment wcale nie ma zamiaru kompletnie porzucać swojego największego hitu – nadal będzie udzielać wsparcia w przypadku problemów technicznych.

Zanim Respawn Entertainment porzuci prace nad Titanfallem otrzymamy jeszcze trochę dodatkowej zawartości. - Titanfall - Respawn Entertainment pracuje nad nowymi trybami - wiadomość - 2014-08-28
Zanim Respawn Entertainment porzuci prace nad Titanfallem otrzymamy jeszcze trochę dodatkowej zawartości.

Niestety, Heppe nie zapowiedziała, czym będzie się zajmować studio po zakończeniu prac nad dodatkową zawartością do Titanfall. Bardzo możliwe, że wraz z Electronic Arts zespół stworzy kontynuację lub spin-offa popularnego sieciowego FPS-a, ostatnio jednak pojawiły się informacje na temat planowanej trzecioosobowej gry akcji, dla której Stig Asmussen, współtwórca serii God of War, przeniósł się z Sony Santa Monica do Respawn Entertainment. Niestety, wygląda na to, że na oficjalną zapowiedź przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Titanfall
  2. Recenzja gry Titanfall – dynamicznego FPS-a twórców serii Call of Duty